Skocz do zawartości

[zdrowie] ból głowy po jeździe


belmondziak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odkąd przesiadłem się na szosę bardzo często miewam bóle głowy, gdy wracam do domu. ból często jest nie do zniesienia i muszę brać tabletki, żeby jakoś usnąć. nawadniam się odpowiednio, jem też odpowiednio i za bardzo nie wiem, czy problem dotyczy wszystkich. zrozumiałbym, gdybym przejechał na raz 200km, ale z powodu bólów jeżdżę może 40-60km. takie dystanse rok temu robiłem bez problemu na crossie i bolały mnie jedynie nogi, a teraz nie mam nawet zakwasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że jest to wynik zmiany pozycji na niższą. Niewykluczone że np. kręgi szyjne uciskają nerwy i stąd twoje bóle głowy, zgaduję oczywiście, więc nie bierz tego na poważnie. Chcę tylko wskazać, że ból głowy może mieć przyczynę po za głową. Radził bym szybko poszukać w okolicy gdzie mieszkasz dobrego fizjoterapeutę sportowego. I nie odwlekaj tego. Zdrowia życzę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak że po przesiadce na szosę i jezdzie w kasku czesto z daszkiem trzeba zadzierać głowę aby coś widzieć. Wtedy mogą wystąpić bóle mięśni, których przyczepy zlokalizowane są na potylicy. Takie bóle mięśniowe mogą być błędnie interpretowane jako ból głowy ...  

Oczywiście też zgaduję i staram się tylko wskazać kierunek. ;)

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...