Skocz do zawartości

[hamulce], dobre, niedrogie i bezpieczne hydrauliki


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, teraw napisał:

Normalne' machaniczne to proteza, od której znacznie lepsze są v-brake.

Tylko nie mów głośno, bo moje hamulce się dowiedzą! Z powodzeniem używam mechaników w swoim rowerze, momentami ważyłem 135+ i zawsze dałem radę się zatrzymać.

2 godziny temu, Borsuczy napisał:

Ale czytałem że te 6000 lubią sobie się zeszczać. 

Osobiście uważam że od Deore w górę to już bardzo dobre hamulce. jak nie jeździsz w górach i na zawodach trudno ci będzie wyłapać róznicę pomiędzy M6000-M7000-M8000. 

Każdy hamulec potrafi się rozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie narzekasz na wygląd, tylko boisz się ew. problemów mechanicznych jak nie tego to innego modelu, co nazywasz kolokwialnie i cholernie po gimbusowemu: szczaniem.

A Twoje obawy idealnie opisał abdesign:

13 godzin temu, abdesign napisał:

Nie sądzę też żeby istniał jakikolwiek hamulec który w jakiejś tam ilości sztuk na partię nie był walnięty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieram trochę i kupię 7000. Najwyżej częściej będzie mi w brzuchu burczało :D W zawodach nie jeżdżę, ale powoli upgraduje swój rower, umiejętności się zwiększają, kondycja też, więc któregoś dnia pewnie wyruszę tym rowerkiem w jakichś zawodach. 

A nazywanie tego szczaniem jakoś mi pasuje. Takie zjawisko w ogóle nie powinno mieć miejsca nigdy i nigdzie w hamulcu. Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem i nagle zacisk hamulca twego pojazdu postanowił się wypróżnić z płynu. Chamska sprawa to i chamskie słowo, no zeszczały się hamulce.

A co z tymi 675? Co to jest za zwierzę? 7000 i 675 to jakieś SLX, ale te drugie chyba nieco tańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

675 to starszy model.
A szczanie, to po prostu szczanie i sporo osób tak mówi, więc nie widzę w tym nic niewłaściwego i "zdrożnego", a określenie dość obrazowo i bez ogródek opisuje tendencje do popuszczania niektórych hamulców Shi*mano ;)
Nawet Miodek z Bralczykiem by się nie obrazili :no:
Bonus

Spoiler

Czym się różni picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy ?  :icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borsuczy w samochodach z hamulcem miałem dwie akcje:

1. Zacisk pływający stanął na prowadnicach i w czasie hamowania odłamał z tarczy część cierną

2. W czasie hamowania strzelił elastyczny przewód przyłączeniowa zacisku

W obu przypadkach samochody 3-4 letnie produkcji niemieckiej.

A wracając do szczania rowerowego to zwykłe ma postać przewlekłą nie ostrą/nagłą.

 

@Biesz766 to ciekawe co piszesz jak możesz to znajdź źródło. Literka B przy oznaczeniu klamki oznacza typ mocowania manetek direct-mount - w tym przypadku I-Spec B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa no właśnie nie mogę znaleźć. Maks tydzień temu widziałem ogłoszenie na jakiejś grupie sprzedażowej na FB - koleś sprzedawał i informował, że nie jest to ta wadliwa wersja, wywiązała się dyskusja, poszły linki do forum w których było opisane co i jak ( EN ). Chyba puścił je i ogłoszenia nie ma, albo nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...