Skocz do zawartości

[tarcze Hamulcowe] Jak zamontować


dajkamienia420

Rekomendowane odpowiedzi

To się nazywa piasta i jeżeli nie masz kół dostosowanych do tarcz, to dość często jest to operacja nieopłacalna.Mówiąc skrótowo: albo przeplatasz koła, albo kupujesz nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniałem tył z v-braków na tarcze bratankowi i przeplatałem koło - głównie ze względu na to że chciał zatrzymać obręcz.

Koszt

piasta joytech D142DSE                       64zł,

szprychy 36szt                                       14,40zł - niestety musiały być 4mm krótsze.

dodatkowo nyple mosiężne                 12zł.  - jeśli będzie ta sama średnica szprych to można użyć stare.

Jeśli robi się samemu można zaoszczędzić lecz niewiele :), jeśli w serwisie to pewnie lepiej kupić nowe koło już pod tarcze.

Jeszcze oczywiście tarcza oraz zacisk lub ewentualnie zacisk i odpowiedni adapter do średnicy tarczy oraz typu mocowania jakie jest w ramie ja kupowałem cały komplet na allegro

Alhonga MD11 tył 160mm + tarcza  65zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Borsuczy napisał:

No ciekawe ile czasu będzie proste takie koło, jak zaplatasz je domowymi metodami. Po coś chyba są różne tensometry i inne przyrządy. 

No bez przesady. Ja ma koła złożone w serwisie, nie używają tensometru. Koł mają 2 lata i przez ten czas były tylko na "kosmetycznych" poprawkach. Dodam tylko że są zbudowane na szprychach o których tutaj czytałem że nadają się na szosę i ogólnie koło się zaraz rozpadnie. Właśnie tutaj pojawia się słowo klucz: doświadczenie.

Co nie zmienia faktu że budowa nowego koła na piaście Joytech to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...