Skocz do zawartości

[Problem z kołem] Dziurawa dętka nawet po wymianie na nową


tomcio99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zmagam się z problemem dziurawiącej się dętki. 

Posiadam Kross Vento 1.0 2013.

Raz na jakiś czas zdarza się, że robi się dziurka w dętce. Wymieniam wtedy na nową i jeżdżę dalej, ponieważ wydawało mi się, że to normalne - było to co ponad 1000 km.
Kilka dni temu sytuacja się powtórzyła, więc tak jak zawsze zakupiłem nową dętkę. Założyłem i przejechałem na niej 15 km. Następnego dnia zobaczyłem, że rower ma kapcia. 
Dętka miała dziurkę na boku. Taka sytuacja dzieje się tylko na tylnym kole. 

Na obręczach mam Schwalbe Lugano 700x23c. Z tyłu niestety opona jest w kiepskim stanie. Bieżnik jest zdarty już do drugiej (w tym przypadku żółtej) warstwy. Jest to opona fabryczna, jeszcze niewymieniana. 

Co może być przyczyną tych dziurek w dętkach? Pomyślałem, że pomoże wymiana opony i założenie nowej dętki Schwalbe. Poprzednio zakładałem dętki Btwin z decathlonu. 
Moja waga to 95 kg, dlatego podejrzewałem, że tym samym dętka może dotykać obręczy przy większej dziurze w asfalcie. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź oponę i obręcz czy nie ma jakiś ostrych elementów. Najlepiej po złapaniu kapcia zaznaczyć położenie opony na obręczy, sprawdzić na dętce gdzie jest dziura i wtedy szukać na oponie i obręczy czegoś co może dziurawić dętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem właśnie i nic nie znalazłem, ale nie pomyślałem, żeby zaznaczyć gdzie to wystąpiło. 

Jeśli chodzi o winę opony, to jest taka możliwość czy odpada? Mam tutaj na myśli zbyt duże zużycie, bo jeśli chodzi o to, że mogło się coś przez nią dostać, to wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...