Skocz do zawartości

[Kompatybilność Części] Nowa rama i amortyzator


Tredu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w moim posiadaniu znajduje się teraz rower na ramię NS Central 2, planuję zmienić w nim ramę na NS Surge '08 i rock shox domain 302-318  '08, jestem zielony w tych sprawach dlatego proszę o pomoc czy części z mojego aktualnego roweru będą kompatybilne z wymienionymi wyżej nowymi częściami

Hamulce: 2xAvid BB5 tarcza: 2xAvid 160mm

Przerzutka: SRAM SX-4 + Manetka

Korby: Truvativ Ruktion 34T + Napinacz Boxguide XR

Suport: Truvativ Howitzer 68mm

Stery: TangeSeiki

Piasta przód: Joytech loose ball 36 otworów 9mm

Piasta tył: Joytech loose ball 36 otworów 10mm.

Prawdopodobnie będzie wymagana zmiana piasty przedniej na 20mm razem z tarczą na 180mm ale pewny nie jestem proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz ramę to od razu nowe stery i suport, chyba że te, które są w niej są ok.

Ta rama jest pod skok widelca 120-160mm i taki widelec należy do niej dobrać. Żeby widelec pasował musi mieć prostą rurę sterową oraz mieć ja kilka cm dłuższa niż główka ramy, tak aby można było założyć mostek - cała filozofia. ;) 

Jak korba jest na 104BCD, to zamiast zakładać napinacz, warto kupić blat NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że rocznik 2008? Jeśli tak to przemyśl to 3 razy, zwłaszcza że teraz jakiegoś super osprzętu nie masz. Rama aluminiowa po 10 latach zaczyna mieć dość, a jak była katowana to jeszcze bardziej. Z amorem podobnie, jeśli były używane regularnie to wyobraź sobie: 10 lat używania, nieudanych lądowań i tym podobnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...