Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Januszek09
      Przez Januszek09
      mam pytanie czy w rowerze btwin rockrider 540s zmieściłby się amortyzator dwupółkowy np.marzocchi bomber junior T?
      rower: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540s-275-id_8379042.html
      Proszę o odpowiedź!
    • aizbaM
      Przez aizbaM
      Witam.
      Mam do sprzedania nowy napęd Sram NX Eagle.
      W skład zestawu wchodzą:
      - przerzutka
      - manetka
      - kaseta
      - łańcuch
      Więcej szczegółów wraz ze zdjęciami: https://www.olx.pl/oferta/sram-nx-eagle-12-1x12-przerzutka-manetka-kaseta-lancuch-nowy-naped-CID767-IDwyPs3.html
      Cena 960 zł.
      Wystawiam fakturę VAT.
      Wysyłka:
      - paczkomat 11 zł
      - kurier 12 zł
      - kurier za pobraniem 15 zł

• Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • huth
      Przez huth
      Dzień dobry, panie i panowie jak to jest z wymianą tarcz, a konkretnie czy można mając jakąś fajną korbę wymienić sobie tarcze na jakieś inne, nie dedykowane do danego modelu?
      Oczywiście kompatybilne z ilością i rozstawem mocowań śrub, BCD/PSD, ale czy są jeszcze jakieś kwestie dopasowania(do kształtu pająka, cokolwiek)? Pomijam zupełnie sprawy wyglądu..
      Jak to wygląda u Shimano, jak u Truvativ czy FSA? Czy musi być jakaś zgodność do tego całego hyperglide itp(pinów pomagających zmieniać biegi, czy to standardy jakieś są wszędzie?)
      Czy stoi coś na przeszkodzie dać do korby której model jest sprzedawany oryginalnie z np. max 44T dać większy blat np. aż 48(teoretycznie, pomijam kwestie pojemności przerzutki, przy takiej zmianie, to pewnie wszystkie trzeba by wymienić na większe)? Lub zmienić środkową tarczę z 36 na 38(eh czemu z tego co widzę 38t jest już tylko w najniższych i starszych modelach...)?
      Sporo pytań, jeśli temat był już poruszany, to przepraszam i przyjmuję wszelkie kary  Może jest jakieś kompendium, tak jak to od kompatybilności 1-12s (niesamowite po prostu, co ja się dowiedziałem z tego!)?
      pozdrawiam
    • greg76
      Przez greg76
      Aktualnie mam napęd 2x10, korba FC-M785 XT 24/38, kasetę 10s 11-36 i przerzutkę XT RD-M786, z przodu przrzutka SLX M677-D.
      Chciałbym wrzucić kasetę 11-42  10s, przerzutkę XT8000 sgs  11s,   pozostawić manetkę SLX SL-M670 i oczywiście te same korby(napęd de facto będzie 2x10). Z tego co wyczytałem będzie to dobrze działać. Nie znalazłem tylko jaki powinien być łańcuch? 10s czy 11s?
      Kolejne pytanie, jeżeli chciałbym wrzucić napęd 2x11, to czy ww korby zadziałałyby z tym napędem 2x11 i czy to byłoby działanie normalne(pomijając ewentualne zużycie)?