Skocz do zawartości

[Większy blat Korby] potrzebna porada


Pakistan93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W moim pojeździe posiadam napęd 1x9, blat 36t-kaseta 11-32t. Głównie jezdze asfaltowymi ścieżkami, mniej w terenie. Z podjazdami pod górę nie mam problemu, lecz problem rodzi sie gdy chce rozwinąć troche predkosci to brakuje mi przełożeń ale niewiele. Pomyślałem czy by nie zmienic zębatki w korbie na wieksza tylko nie wiem jaka ilosc zębów bedzie odpowiednia. A moze pomyśleć o kupnie manetki z przerzutka pod dwa blaty? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 na zjazdy i coś znacznie mniejszego na podjazdy. Dwa blaty to będzie dobre rozwiązanie, bo jeden tak naprawdę to daję się w rowerach zjazdowych/XC do podjazdów, a ty widzę chcesz normalnie po asfalcie zjeżdżać. Dlaczego w ogóle wpasowałeś tylko jeden blat na tego typu rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym blacie jezdzilem dlugie czasy wiec jakos z przyzwyczajenia tak zostalo. Nie mowie ze chce tylko po asfalcie smigac bo moj styl jazdy to raczej mieszany cykl. Myslalem raczej o 40-42 tylko jaka zebatke zastosowac ta mniejsza tak zeby nie bylo problemu z przeskokiem lancucha na wiekszy tryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz korbę taką jak na tej aukcji, to prawdopodobnie zamiast osłony można wstawić 3 zębatkę. Mam podobnie zrobioną deorkę z 2010 i wygląda, że spokojnie przyjmie zębatkę zamiast osłony.
Żeby zamiast obecnej wstawić 40-42, to musiałbyś sprawdzić czy masz wystarczająco dużo miejsca w ramie. U mnie 38 jest na styk (rama Author Instinct 29).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...