Skocz do zawartości

[3500 - 4000 zł] terenowy


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam, i coraz mniej rozumiem, wszystko się miesza. Potrzebuję rower terenowy do 3500 - 4tyś zł.
Użytkowanie: szlaki (przeważnie piesze) w Górach Świętokrzyskich. Z nowym rowerem przymierzyłbym się w Beskidy, Żywiec, Cieszyn - fajne okolice na rower. Więc bardziej las, podjazdy, zjazdy, kamienie, dziury i hopki.
Już nie wiem co mam wybrać. W moim mieście do wyboru mam Krossa, Cuba i w sumie tyle. A i Kellysa Torxa 10 - stoi w sklepie chyba drugi rok i za każdym razem sprzedawca mi go poleca. Nie za bardzo mam jak przymierzyć inne rowery. Dlatego potrzebuję zawęzić krąg możliwości, wybrać kilka rowerów i poszukać ich w innych miastach by się przymierzyć.
Koła 29", rama - zalezy od producenta. Czuję różnicę między Cubem a Krossem. Ale to jest teraz najmniej istotne. Co wybrać, jakie marki, modele polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, moomintroll napisał:

Potrzebuję rower terenowy do 3500 - 4tyś zł.

Szukanie roweru na podstawie ceny nie bardzo rozumiem.

12 minut temu, moomintroll napisał:

Koła 29",

Na pewno ?

 

---

Mając budżet 4k szedłbym w Meridę albo Treka ( a sam za 2 lata kupuje Scotta, bo ich ramy są dla mnie piękne ) i do takiej jazdy rama alu + Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć przyjemność w górach to ja bym szukał używanego fulla. Żadnych wynalazków, czy starych enduro tylko coś uniwersalnego żeby było dobrze wszędzie. Przykładowo:
https://www.olx.pl/oferta/giant-anthem-3-full-damper-deore-27-5-kola-okazja-krakow-CID767-IDt7zgN.html#55fa8adbfd

https://www.olx.pl/oferta/giant-stance-full-damper-deore-xt-27-5-kola-krakow-CID767-IDwbjMX.html#f0a0e6e4cb
 

Da Ci to dużo więcej frajdy niż jakiś tam HT. A jak byś się bardzo upierał, żeby mieć gorzej ;) to ten Kellys nie jest zły i pewnie da się dobrą cenę uzyskać, albo nowa Merida Big Nine 500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biesz766, czego nie rozumiesz? Mam taki budżet. Jak polecisz mi rower za 999zł to przemyślę propozycję. Co do kół to tak, na 100% będą 29" - do tej pory jeździłem na 26, od czasu do czasu miałem możliwość przejechać na 27,5", nie widzę różnicy.

 

@kipcior Boję się używanego roweru na pierwszy taki poważny zakup bo nie wiem kto nim jeździł, nie wiem jak był, o ile był serwisowany. Kupuję to co widzę na zdjęciach. Ale rower z drugiego linku dość interesujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biesz766

dość dziwnie podchodzisz do tematu. A jakież to wyposażenie mają rowery na tym poziomie cenowym? Oświeć mnie. Bo przeglądając oferty w sklepach widzę podobne wyposażenie, tu przerzutki i manetki z tej samej serii, a w innym przednie są oczko niżej. Piasty? Praktycznie to samo. Ale ja się nie znam.
Napisałem gdzie jeżdżę i gdzie mam zamiar nowym rowerem jeździć. Więc Twoja propozycja z bmx'em średnio tu pasuje.
Przeczytaj ze zrozumieniem mój pierwszy wpis: u siebie widzę tylko cube i krossa. Dlatego rzuciłem temat tutaj, oczekując, że ktoś rzuci jakiś pomysł.  Będę mógł wtedy taki rower znaleźć w jakimś sklepie i go przymierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moomintroll Oczywiście zakup używki jest pewnym ryzykiem, dlatego dałem linki do rowerów 2-3 letnich, a nie 10 ;) Najlepiej zobaczyć na żywo przed zakupem.
Jak był serwisowany to warto zapytać sprzedawcy, może ma jakieś rachunki. Ja mam do swojego ;) Ale zawsze dobrze mieć parę stówek na serwis w razie czego.
Giant, Trek i ktoś tam jeszcze ma dożywotnią gwarancję na ramę choć trzeba by doczytać jakie są warunki. Giant potrzebuje jakiś dowód zakupu i zrobiony serwis gwarancyjny, co sprzedawca powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mocno średnia i wartałoby się potargować. Tu jest zeszłoroczny: https://rower.com.pl/kellys-tyke-10-612708

Wiadomo, że to podstawowy model i do enduro to się nie nadaje ale jest to fajna baza do ewentualnej rozbudowy. A na tym co jest też można góry zdobywać, poza jedną rzeczą. Ma dziwne przełożenia. 26x36 to w Beskidach byłoby dużo pchania tam, gdzie powinno się jechać. Od napędu 2x10 oczekiwałbym znacznie więcej więc na dzień dobry wypadałoby zmienić kasetę na 11-42. Nie wiem czy przerzutka to ogarnie, bo jak nie to kolejne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A jeszcze powiedz mi co myślisz o tym sprzęcie: https://www.dadelo.pl/rower-mtb-ghost-kato-fs-2-7-al-2018-pd18105/

Wiem, że cenowo to nie mój budżet ale z czystej ciekawości pytam bo nie ma nigdzie (a przynajmniej nie znalazłem) opinii na temat tego modelu.

Podobny zakres ceny ma Kross Dust 2.0 2017r. https://trekking24.pl/pl/rowery-gorskie-2017/1509-rower-kross-dust-20-2017-po-przegladzie-dostawa-gratis-autoryzowany-dealer-kross.html?gclid=CjwKCAjw68zZBRAnEiwACw0eYbJeT6le_Yz2riq2RBQtBN--guuqKxNE2BY7Rfa-ZZirh7MvS3F7FRoCnoUQAvD_BwE

 

Który z nich wypada korzystniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost jest rzeczywiście nieco niedzisiejszy, co nie znaczy zły. Po prostu zdecydowanie nie w takiej cenie.

A Dust to HT więc inna bajka. Tylko za 100 zł więcej masz w sumie niezłego fulla z decathlonu. Oba mają napęd 1x11, który dla mnie jest beznadziejny i nigdy bym tego nie kupił. Ale jeśli jego wady nie są dla Ciebie problemem to na Dusta nawet bym nie patrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w Twoim przedziale cenowym i zwróciłem uwagę na rowery Kellys Gate.

Już za 3200 zł masz Kellys Gate 30 z obydwiema sztywnymi osiami, powietrznym amorem z manetką i osprzętem Deore.

Jak dobrze poszukasz to za 4500 zł kupisz Gate 90 z dobrej jakości kołami wartymi około 1000zł i osprzęt  Deore XT.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do 5k to już powinien być rower przyszłościowy. Ja szukam czegoś bliżej 4tys i można już kupić rower spełniający następujące kryteria:

- sztywne osie,

- powietrzny amor z manetką blokady,

- osprzęt klasy Deore/SLX/Deore XT

Moi kandydaci to Kellys Gate 30, Gate 50,  Gate 70, Gate 90 oraz najbardziej odpowiadający wizualnie i przygotowany na ruchomą sztycę Cube Reaction Pro 2018 black. Dla mnie np. blat 32 z przodu i kaseta 11-42 to jest za wolno, ale rower ma być dość uniwersalny, więc sporo na szosie a wtedy brakuje aby z górki docisnąć. Minimum blat 36 jak dla mnie przy kasecie 10-rzędowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moomintroll napisał:

Cube waży 13,3 kg. Sporo. Ale nie brałem go nigdy pod uwagę.

Większość tej klasy rowerów tyle waży. Merida Big Nine 500 lite wybija się sporo, ale to też spora zasługa lekkiego amortyzatora,  nie wiadomo jak będzie z wytrzymałością tej ramy - na mnie zrobiła wrażenie dość delikatnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, moomintroll napisał:

Cube waży 13,3 kg. Sporo. Ale nie brałem go nigdy pod uwagę.

Jesli dobrze się potargujesz może uda ci sie wyrwać Kellys Stage np 30 (karbon, dwublat plus sztywne osie) i lepsza geometria niz Gata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fuji ten widelec za tyle $ to nieporozumienie... 

jesli masz opcję przejechać się na Gate to warto. To ten typ roweru ze warto wczesniej się okreslic czy dobrze ci 'leży' nie patrz tylko na same suche dane typu- widelec, korby itd. musi odpowiadać geometria. (i od razu określę ze wpisuję to mając na mysli własciwie 90% włascicieli Gatów ktorzy po czasie pchają do oporu siodełko do przodu nie przyznając się ze nie sprawdzili geometrii przed zakupem) 

 

możesz poszukać Meridy big nine 500 Lite. Jesli jesteś lekki to widelec nie powinien być za miękki pod ciebie, moze coś jeszcze urwiesz. (lub bedziesz miał bon na 200zł) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fuji wygodnie mi się siedziało, pasuje mi ta geometria. Meridy Big.Nine 500 Lite w okolicy nie mam. Przymierzałem się też do Specialized Rockhooper Expert - fajny rower ale tak jakby kierownica za szeroka. Jestem wąski w ramionach i może dlatego tak to odczuwam. Merida ma taką samą szerokość kierownicy. Jutro przymierzę się do Gate. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...