Skocz do zawartości

[Remont generalny] Czy ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie jestem zbyt obeznany w tematach rowerowych, znam jedynie podstawy, to tak słowem wstępu. Nawiązując do konkretów posiadam rower Giant Rincon 2008 (taki o), niestety po paru latach od jeżdżenia jako małolat do teraz (o dziwo się dalej na nim mieszczę i jeździ mi się wygodnie :D) trochę się popsuł (cóż no nie był zbyt poprawnie serwisowany o czym i tak się dowiedziałem za późno) także w rowerze mam do wymiany tak żeby w ogóle się sprawnie poruszał koło tylne(scentrowane... dość mocno :D), najprawdopodobniej kasetę, łańcuch, na pewno przednia zębatka tyle że głównie jest wyrobiona ta środkowa, w dodatku czasami pod większym obciążeniem coś jakby "puka" i to dochodzi +- z suportu (łożyska tam jakieś są? jak tak to by pasowało), do tego wiadomo, klocki i opony. Teraz pytanie do was... ma to w ogóle sens czy bardziej się opłaca kupić nowy rower podobnej klasy? Oczywiście rower jakbym miał naprawiać to na części o klasie podobnej jak te zastosowane oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 540 to bardzo ciekawa propozycja . Przyzwoity rower za małe pieniądze .

Z kupnem używki na XT byłbym ostrożny . Po 5-6 latach to XT będzie pewnie zajechane , a części do takiego napędu tanie nie są . W dodatku to będzie też rower na kołach 26" . Wątpię  czy sprzedasz za 800 zł swój rower w stanie jaki opisałeś .

Twój rower to nie jest badziewie ale jest z innej epoki . Coraz trudniej kupić dobre koła 26" , z amorami 80mm pod Vki jeszcze gorzej . Czyli perspektywy dla niego są marne . Co nie znaczy że nie można go remontować . Sprawdź w necie ( np. https://www.centrumrowerowe.pl/ ) ile będą kosztować części i zdecyduj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nawet 200zl warte nie jest w aktualnym stanie :v. Co do roweru wiem że to nie jest żaden super rower tylko zwykły tani rower tylko podejrzewam że za 1700zl kupię wcale nie lepszy rower, tylko teraz pozostaje kwestia czy remont będzie kosztował 500,1000 czy 2500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Matizos napisał:

Nawiązując do konkretów posiadam rower Giant Rincon 2008

Rakieta to to nie jest ale jak Ci pasuje to można go ożywić i nieco up-grade-wać.

Trzeba rozkręcić piasty , zobaczyć czy nie są uszkodzone. Bo to może być najwięszy problem, napęd, linki klocki i tak się wymienia bo to części eksploatacyjne.

Ostanio remontowałem koledze 20 letniego Whellera, zajeżdżony dosyć mocno. Na szczęście koła, i korbę  dało się reanimować. Ale i tak 400 zł poszło, na częsći ze średniej półki, bo tandety nie wkładam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kipcior napisał:

540 będzie znacznie lepszy. Podobny ale z innej firmy kosztowałby ze 2500 ;) 

A remont generalny zawsze będzie trochę kosztował. Pewnie w okolicach 500 zł się zamkniesz przy tym rowerze i tanich częściach. Ale moim zdaniem warto to robić tylko jak masz do niego sentyment.

Sentyment nie sentyment... Po prostu nie mam ochoty wydawać 2k zł na rower bo jeżdżę bardzo sporadycznie, przeważnie raz na tydzień i to nie jakieś długie trasy bo 70km max, więc super rower nie jest mi potrzebny a tym nawet w stanie agonalnym mi się w miarę fajnie jeździło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...