Skocz do zawartości

[Amortyzator] Jaki amortyzator?


Loi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do złożenia roweru. Ma służyć 40% - asfalt, 60 % - ostrzejsze trasy.

Rama DARTMOOR PRIMAL 2015 

Hamulce: Hamulce Shimano SLX M675     

Tarcze:    ashima airotor 203 m + 180mm

Jaki amor do tego? Najlepiej 100 mm < 

Do tego możecie polecić jakieś łańcuch z wolnobiegiem, przerzutki ( tył, przód pokroju DEORE LX )

 

Kwota na taki rower ~3000 zł <

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Około pół roku temu kupiłem używany rower Specialized Enduro Comp, taki jak tutaj:     https://www.pinkbike.com/buysell/1147535/     

Ma on założone stare amorki RockShox Judy XXL Long Travel, które przymierzam się wymienić i chciałem Was prosić o poradę. Wymagania jakie mam do nowego amortyzatora to: przede wszystkim musi pasować do tej ramy - 26 calowe kółka i (jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie) 1 1/8 cala na sterze. Ma on być solidny, dobrze znosić jazdę po lasach i bezdrożach, a także nadawać się do zabawy na różnego rodzaju hopkach - czasem znajomy namawia mnie na skakanie po fajnych pagórkach na torze dla BMX. Natomiast nie musi on być ultra lekki - nie zależy mi na bardzo niskiej masie, ale już na wysokiej jakości i dobrych osiągach tak. Budżet to 1500-2000 zł z możliwymi delikatnymi odchyleniami. Zastanawiam się nad czymś takim: http://www.wiggle.co.uk/rockshox-sektor-gold-rl-dual-position-coil-forks/  tylko to akurat chyba jest na sprężynach, a wolałbym amortyzator powietrzny i chyba są powietrzne modele RockShoxa Golda. Co Wy o tym myślicie, może macie jakieś lepsze propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Goldy robią zarówno sprężynowe jak i powietrzne. Jakie są przewagi powietrznego nad sprężynowym i odwrotnie? Na który byście się zdecydowali?

11 godzin temu, sznib napisał:

No i weź pod uwagę że ten amor jest pod ośkę 15mm.

pod jaką ośkę ja powinienem szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę trochę poczytać i zgłębić temat, bo szczerze mówiąc nie wiem jaką mam piastę. Teraz rower stoi w serwisie (odpowietrzanie starych hamulców magura lousie fr 1999 i serwis tylnego amorka) jak go odbiorę to się przyjrzę kółkom, piastom i może dojdę do jakiegoś wniosku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzny widelec można lepiej dostosować do masy użytkownik+rower. W tym przypadku nie jest to amortyzator do tłumienia nierówności kostki brukowej tylko do ostrej rypanki tak więc nie ma potrzeby pakować się w sprężynę powietrzną. Sprężyna stalowa jest prostsza i tańsza w ekeploatacji i ma lepszą (mniej progresywną) charakterystykę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 14:58, mesqueun napisał:

Czy wymiana sprężyny we własnym zakresie nie jest skomplikowana? Bo w serwisie jak tylko słyszą, że trzeba rozbierać amortyzator, to zaraz wołają kosmiczne pieniądze...

Bo są "serwisy" i "serwisy". Gdybyś podjechał do takiego co ja mam w okolicy to by Ci wymienili na poczekaniu, pewnie nawet nie biorąc kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...