Skocz do zawartości

[Koło przednie] Triban 100 - wymiana koła


Martinus_vm

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem nabywcą roweru Btwin Triban 100, takiego bieda - gravela. Rowerek jest bardzo budżetowy, ale jeździ się nawet całkiem nieźle.

Ostatnio chodzi mi po głowie wymiana koła (fabrycznie jest semi slick 700x32), tak aby podczas jazdy na asfalcie mieć lepsze prędkości. Chciałbym założyć oponke 700x23 lub 700x25, całkiem gładką. Jednak nie chciałbym wymieniać opon bo nie bawi mnie każdorazowa zabawa w jej wymianę przed jazdą (często jeżdżę również po lekkim terenie, żwirze, ubitych duktach leśnych).

Wymyśliłem więc, że zakupie całe koło 26 cali wraz z detką i oponą, zdejmowane na zacisk i będę wymieniał jedynie przód w zamian od potrzeby (tylne koło jest przykręcane na śrubę)

 

Co myślicie o tym pomyśle - ma to sens, czy zbędne ładowanie się w wydatki? Proszę o konstruktywną krytykę

 

Pozdrawiam. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dlatego nie, że wspomniany triban 100 ma koła 28" i tradycyjny hamulec szosowy, a nie tarczę. Po pierwsze, rower siądzie mocno z przodu, kąty się wyostrzą, a suport obniży. Po drugie, całkowicie wyłączyłoby to przedni hamulec z działania. Jeśli już chcesz kupić jakieś koło, to kup sobie coś z obręczą 19mm i na nie nałóż oponę 32, a to które masz pożeń z oponą szosową, obręcz jest w nim dość wąska. Oczywiście koło 28", nie 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma to kompletnie sensu, bo wyjdzie z tego jakiś cudak różnokołowiec z jednym hamulcem - domyślam się jednak, że te 26" to tylko chochlik drukarski :icon_wink:
Pomysł od czapy - nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć wymieniając tylko jedno koło, a w dodatku przednie, podczas gdy napędzany jest tył i to tam opory są większe.
Poza tym prędkości raczej nie wzrosną w stopniu, który sobie pewnie wyobrażasz - za to komfort na dziurawych asfaltach znacząco spadnie.
Tył 32, a przód 25 lub 23 ?
Czarno to widzę, zwłaszcza jak wjedziesz na tym zestawie w jakiś mokry łuk, albo zjedziesz jednak z asfaltu na jakiś szuterek i wyjedzie Ci przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...