Skocz do zawartości

[lancuch] Holandia - benzyna ekstrakcyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Holandii,  chcialem poszejkowac moj lancuch troszke bo ulegl zabrudzeniu i napotkalem problem. 

Czy ktos wie gdzie w holandii mozna kupic benzyne ekstrakcyjna?  nigdzie nie moge znalezc,  pan w sklepie powiedzial mi ze prawdopodobnie dlatego ze jest toksyczna nie ma jej w sprzedazy. 

A moze wystepuje tylko pod inna nazwa? 

Jesli nie to co bedzie dobre do uzycia zamiast benzyny ekstrakcyjnej do szejka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NorthAngel82 napisał:

dorota57 dobry żart - udał Ci się :) Tylko, że ja pytałem na poważnie, a nie żebyś się ze mnie naśmiewała.

Dorota to imię żony. Ja jestem Zdzisław. To nie żart. Poważnie pytasz, otrzymujesz poważną odpowiedz. Są takie witaminy OSHEE w płynie i otwór w butelce szeroki, łańcuch się mieści bez problemu. Potem zakrzywiona szprycha i wyciągamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale robić shake'a co 200 km to lekka przesada. Przed każdym smarowaniem? Niektórzy by tu musieli łańcuch co drugi dzień myć czasem. Jak się po smarowaniu i każdej jeździe łańcuch przetrze to jeśli jest sucho tak jak obecnie to łańcuch jest czysty praktycznie cały czas, a smarować można rzadziej niż co 100 km.

Smarowanie łańcucha benzyną na rowerze to jest zły pomysł, bo jak Ci spłynie gdzieś do łożysk to masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przeszło obchodzenie się z napędem jak z jajkiem. Napęd myję odtłuszczaczem przy okazji mycia całego roweru. Po każdej jeździe ścierką i pędzelkiem/ szczotką czyszczę cały napęd, tak żeby tylko strącić przylepiony brud. Smaru dokładam co mniej więcej 100- 150 km. Shake pewnie zrobię w połowie sezonu, albo i nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Morgan Blue Chain Cleaner, działa bardzo dobrze. Z tańszych alternatyw to płyn do mycia silników, ale niestety ma on tendencję do niszczenia lakieru gdy jest nałożony za długo.

Shimano PTFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, skom25 napisał:

Mi już przeszło obchodzenie się z napędem jak z jajkiem. Napęd myję odtłuszczaczem przy okazji mycia całego roweru. Po każdej jeździe ścierką i pędzelkiem/ szczotką czyszczę cały napęd, tak żeby tylko strącić przylepiony brud. Smaru dokładam co mniej więcej 100- 150 km. Shake pewnie zrobię w połowie sezonu, albo i nie. 

Chyba Ci nie przeszło, po każdej jezdzie czyszczenie? ;) i to jeszcze ściereczką i pędzelkiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sansei6 napisał:

Chyba Ci nie przeszło, po każdej jezdzie czyszczenie? ;) i to jeszcze ściereczką i pędzelkiem :D 

Zajmuje to 30 sekund:

- 2 obroty korbą trzymając ścierkę na łańcuchu

- Wytarcie kółek przerzutki

- Wytarcie zębatki ( 1x)

- Przetarcie kasety szmatką/ trzymając pędzelek między koronkami

Całość robię cały czas mając napęd w ruchu, trwa to tyle co nic a za każdym razem mam czysty napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował na temat wyższości jednej metody nad drugą, każdy ma swój rozum i dba o sprzęt jak mu się podoba :)

Jest sucho co w moim przypadku wcale nie pomaga, jeżdżę po trasach gdzie są ogromne ilości pyłu. Jak łatwo się domyślić, osadza się też na napędzie, a taka mieszanka z olejem super pozytywnie na zużycie nie wpływa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdejmuje łańcucha z roweru bo to dużo zabawy z tym i dużo czasu schodzi. Lepiej jest przetrzeć szmatką łańcuch przy tym obracając korbą tak jak napisał skom25 Powiedzcie mi proszę czy te oleje, które wymieniłem poniżej są dobre do smarowania łańcucha przy rowerze ?

1) Rohloffa
2) Shimano PTFE 
3) Finish Line Zielony (Cross Country)

Czy może jednak lepszy jest z tych wszystkich Morgan Blue Chain Cleaner ? i gdzie takie można zakupić ? byłbym wdzięczny za linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NorthAngel82 napisał:

1) Rohloffa
2) Shimano PTFE 
3) Finish Line Zielony (Cross Country)

Smar

Teraz, NorthAngel82 napisał:

Czy może jednak lepszy jest z tych wszystkich Morgan Blue Chain Cleaner

Odtłuszczacz.

Przecież to są różne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NorthAngel82 napisał:

No dobrze. Pomyliło mi się. Przepraszam. Możesz napisać mi co lepsze jest do smarowania łańcucha ? ten odtłuszczacz co Ty masz ? czy te smary co ja wymieniłem ?

Odtłuszczasz nie jest do smarowania łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...