Skocz do zawartości

[rama] Jaki rozmiar do tych preferencji?


Moderator.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zakupu Krossa Level 1.0, aczkolwiek mam dylemat jaki rozmiar ramy wybrać na kołach 29, S czy może M. Aktualnie mam Specialized Rockhopper Comp 2015 w rozmiarze L/19, niedokładny zakup i jest dość nieporęczny jak dla mnie - mój wzrost to 176cm waga 67kg, głównie jeżdżę asfaltem lub przydrożnymi drogami piaskowymi, zastanawiałem się też na 27,5, aczkolwiek nie wiem co wybrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W przypadku modelu Level 1.0 będzie to rozmiar S na dużym kole lub M na średnim kole - oba według mnie to maksimum.
Trzeba zwrócić uwagę na górną rurę, której prowadzenie i załamanie przy podsiodłówce powoduje na pewno stosunkowo wysoki przekrok ( przez to gięcie koniec komina jest na wysokości górnej rury i to w miejscu, w którym dopiero zaczyna się ona wznosić ).
W związku z tym, dla niektórych osób o podobnym wzroście, ale np. krótkich nogach w/w rozmiary mogą się nawet okazać nieco za wysokie, a w każdym razie nie można tego wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...