Skocz do zawartości

[klucze] Jakie rozmiary będą potrzebne?


IP68

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisem rowerów mojej bliższej i dalszej rodziny (ponad 8 sztuk) zajmowałem się do tej pory raczej w ograniczonym zakresie, ale w tym roku postanowiłem zwiększyć zakres prac, bo po pierwsze serwisy w sezonie bywają trudno dostępne, po drugie coraz droższe, a po trzecie zdarzało mi się i zapłacić i zaraz potem samemu poprawiać.

Do tej pory narzędzia kupowałem raczej z doskoku i różnej jakości (to co było akurat w sklepie) i posiłkowałem się rowerowym multitoolem. Teraz chciałbym usystematyzować sprawę warsztatu. Kupiłem stojak, narzędzia ogólnego zastosowania posiadam. Najbardziej brakuje mi płaskich kluczy rowerowych (do piast, suportu) i tu pytanie do Was o numerację. Czy 13 do 17 będzie OK, czy dodać jeszcze jakieś, które mogą być przydatne?

Ciężko mi zdefiniować swoje potrzeby, bo nasz rowerowy park maszynowy jest w ciągłej przebudowie  (dzieciaki rosną) więc proszę podpowiedzcie jakie rozmiary kupić. Zamierzam zamówić klucze Uniora i nie chcę niepotrzebnie przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unior? Ładnie :) 

ale myślę ze one też dadzą radę. Na 1enduro był fajny artykuł nt wyposażenia warsztatu. Ja mam trochę kluczy bikehand - do kasety, suportu, blatów korby, Bitul - klucz do suportu hollowtech, klucze do konusow, praska do łożysk, zestaw kluczy plasko-oczkowych od 6-24 - tu akurat kupiłem komplet w etui Corona, zestaw imbusow i torx - najlepiej z rączką - w marketach są czasem, swoje kupiłem w lidlu. 

generalnie klucze które będziesz częściej używał kup porządne, ale nie musi to być unior :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda marka (włącznie z partoolem i uniorem) ma ofertę dla domowych zastosowań (jakość bikehand) jak i profesjonalną linię. Z przyzwoitych narzędzi typowo rowerowych jeszcze ice toolz, x-tools i bitul. Narzędzi specjalnych nie ma sensu kupować na zapas tylko przyrostowo do konkretnych potrzeb. W domowym garażu warto mieć na pewno centrownicę, narzędzia do serwisu piast, klucz do kaset, suportów (tych typów które są w posiadanych rowerach), ściągacz do korbą i podstawowe klucze trzpieniowe dobrej jakości i coś do cięcia kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już grzebałeś przy rowerach to klucz do kaset i bacik pewno masz od dawna. Klucz do kaset pod standardową pokrętkę 1/2" podobnie jak klucze do suportów. Jak ma to być serwis piast to jeszcze klucz do rozjręcania bębenków. Klucz dynanometryczny konieczny nie jest., chyba że masz komponenty carbonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IP68 napisał:

Wielu z Was poleca klucze bitula, i pewnie kupiłbym ze względu na to, że to rodzimy produkt, niestety zestaw który mnie interesuje jest niedostępny. Zadałem pytanie i czekam na odpowiedź.

 http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/37-Klucze-do-konusow%2c-pojedyncze%2c-6szt--12%2c13%2c14%2c15%2c16%2c17

mam te klucze, przydają się. wykonanie też na niezłym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 19:42, Track napisał:

Do odkręcania kasety są różne klucze, z pinem lub bez, z zintegrowanym uchwytem lub na klucz płaski, wcale niekoniecznie 24 mm.

Właśnie zawsze mnie nurtowało, czy klucz bez pinu można zastosować tam gdzie wymagany jest z pinem? Do czego służy ten pin? Zwalnia jakąś blokadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Dokumosa napisał:

Ja się tylko nabijałem z tego o kant tyłka potłuc pinu. Klucz na samej nakrętce kasety trzyma się pewnie i IMHO nie ma potrzeby nic udziwniać.

A już myślałem. Trafiłem tego Uniora w dobrej cenie, byłem ciekaw a tu młotkiem bym tego klucza nie wbił. Odkręcam zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 19:06, dorota57 napisał:

Przydał by się klucz dynamometryczny

Tak, z tym zakupem noszę się już od dawna, nie tylko do roweru. Pytanie tylko, zakładając, że i tak będę kupował nowy komplet kluczy nasadowych, czy wybrać montaż kwadratowy, czy lepiej sześciokątny? Jaką długość wybrać? Jakiś konkretny model polecacie?

Kontaktowałem się z Bitulem, klucze do piast są już dostępne, zamawiam po wypłacie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, IP68 napisał:

Tak, z tym zakupem noszę się już od dawna, nie tylko do roweru. Pytanie tylko, zakładając, że i tak będę kupował nowy komplet kluczy nasadowych, czy wybrać montaż kwadratowy, czy lepiej sześciokątny? Jaką długość wybrać? Jakiś konkretny model polecacie?

Kontaktowałem się z Bitulem, klucze do piast są już dostępne, zamawiam po wypłacie ;)

 

Ja nie mam problemu gdyż używamy taki klucz w firmie. Można przykręcać na wyczucie ale z karbonem to bym nie ryzykował. Na Allegro popatrz na klucze do 50Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...