Skocz do zawartości

[Trasa] z Sandomierza do Kazimierza Dilnego


L0k0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zrobić trasę z Sandomierza do Kazimierza Dolnego wzdłuż Wisły może ktoś ma jakieś notatki, ślady, wskazówki którędy jechać a którędy nie, co po drodze warto zobaczyć. Będzie to część dłuższej trasy, jadę na mtb z sakwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz trasy rowerowej, to taka nie istnieje. Jak masz lepszą kondycję, to proponuje szlak pieszy (bodajże chyba niebieski) przez te wąwozy. Inna trasa, to chyba tylko szosą ale tej raczej nie polecam. 

Co do mojej propozycji na pewno trasa i przeżycia będą ciekawe :] Zapisu trasy nie mam ale jest dość dobrze oznaczona i abyś wjechał na szlak to potem już po sznurku do kłębka. Przejechałem ja w tym roku tylko odwrotnie, z kazimierza do sandomierza.

https://www.dropbox.com/s/pkxat551ae8g6e0/kazimierz-sandomierz1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/c86hjsuem4vpvka/kazimierz-sandomierz2.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/d1rglozu6b9njxu/kazimierz-sandomierz3.jpg?dl=0

 

aha i jeszcze jedno z tym wzdłuż wisły, to nie nastawiaj się, że będziesz jechał cały czas kilka metrów od jej brzegu hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak taką ciężarówką dałeś radę to ja też jakoś przemknę :) . Jest coś szczególnego do zobaczenia po drodze? Wyjeżdżałeś na Góry Pieprzowe?

W Kazimierzu planuje odbić na Lublin a później GreenVelo kierować się na południe z powrotem do Sandomierza lub na Przemyśl, a Ty którędy jechałeś do Chełma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po drodze to szczególnie polecam te wąwozy o jakich już wspomniałem (będziesz miał je przed Kazimierzem na szlaku pieszym). po za tym są też piękne inne widoki o ile nie będziesz jechał szosą :] Z budynków (zabudowy) to sam Kazimierz i Sandomierz jest godny polecenia. W góry pieprzowe  nie wjeżdżałem chociaż teraz trochę tego żałuję Do Chełma jechałem z Mińska Mazowieckiego wzdłuż wisły, przez m inn Otwock, Dęblin, Puławy, Kazimierz Dolny, Józefów nad Wisłą, Suwałki, potem odbiłem na roztocze do Janowa Lubelskiego, potem Skierbieszów, Szczebrzeszyn, Nielisz, Krasnystaw, Chełm.

Zamieszczam też kilka innych zdjęć z trasy. Jak znajdę czas, to skrobnę kilka słów na swoim blogu i wrzucę tam wszystkie fotki :]

brzegiem-wisly-azczebrzeszyn.jpg

brzegiem-wisly-kosciol.jpg

brzegiem-wisly-podjazd.jpg

brzegiem-wisly-rezerwat.jpg

brzegiem-wisly-rynek.jpg

brzegiem-wisly-wawoz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z sakwami (przednie + tylne + wór) na lekkim ale porządnym trekingu przejechałem po obu stronach Wisły od Sandomierza do Puław. Bo obie strony są fajne, a istniejące mosty i promy dają możliwość przeskoków naprzeciwny brzeg. Ale ze względu na fakt, że jest tam najzwyczajniej ładnie i przy tym jest co oglądać/zwiedzać, to polecam pojechać najpierw po jednej stronie, a w powrotnej drodze po drugiej stronie Wisły. Jeśli już musisz jechać raz, to masz problem na co się zdecydować, bo to zależy od Twoich zainteresowań - pejzaże, zabytki itd. Trzeba poczytać o tym regionie i wybrać co chcesz zaliczyć. Czym innym jest dokładne poznawanie trasy i wszystkiego co przy niej, a czym innym samo zaliczenie trasy. Są oczywiście częściowe szlaki rowerowe (np. Kazimierz Dolny - Kraśnik), ale ja zrobiłem mix dróg lokalnych, gminnych, gruntowych, po wałach przeciwpowodziowych i nawet ścieżek korzystając z map i satelity google. Dokładnie i bez pośpiechu penetrowałem ten teren i mogę przekazać zainteresowanym różne informacje praktyczne. Z biwakami nad Wisłą nie ma oczywiście problemów.

P6054774.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiej klasy one być maja. á>

Hotele i to dobre są w Sandomierzu, Dwikozach, Czyżowie Szlacheckim, Annopolu, Józefowie nad Wisłą, Piotrawinie, Kazimierzu nad Wisłą, Bochotnicy.á>

Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych są np. w Kludzie, Lucimia, Képa Chotecka.á>
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam pytanie do L0k0czy wyprawa doszła do skutku jeżeli tak to może podzielisz się wrażeniami? My we czwórkę  planujemy przejechać tą trasą 22.07 jedziemy z sakwami i namiotami.Generalnie wyprawa na 7 dni wstępny plan jest taki : Sandomierz - Kazimierz Dolny z Kazimierza do Dęblina, z Dęblina pociągiem do Białej Podlaskiej z Białej podlaskiej do Mielnika, powrót do Sandomierza szlakiem Green Velo. Wyruszamy z wielkopolski samochodem i zamierzamy auto zostawić na tydzień w Sandomierzu .Prośba do forumowiczów o wszelkie podpowiedzi i sugestie typu: gdzie bezpiecznie w Sandomierzu pozostawić samochód nie koniecznie za darmo, przebieg trasy, miejsca biwakowania lub inne noclegi przy trasie, przejazd pociągiem. Jest to nasza pierwsza tak daleka i długa wyprawa dlatego za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 12:54, zis napisał:

Prośba do forumowiczów o wszelkie podpowiedzi i sugestie typu: gdzie bezpiecznie w Sandomierzu pozostawić samochód nie koniecznie za darmo, przebieg trasy, miejsca biwakowania lub inne noclegi przy trasie,

Szlaki rowerowe Powiatu Opolskiego macie tu:

  image.thumb.jpeg.96cefdee285074729196cf0204f702cd.jpeg

oraz zdjęcie może nie najnowszej mapy, którą pewnie spotkacie po drodze: 

image.thumb.jpeg.56342e22a1b389cd68017ddcbf897a30.jpeg

Samochód spróbujcie zostawić w pierwszej kolejności na czyjejś posesji w okolicy Sandomierza (oczywiście za stosownym porozumieniem i ewentualnym wynagrodzeniem), a w ostateczności na jakimś parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyprawa doszła do skutku, wyjechałem 14 lipca wróciłem 24 lipca. Jedenaście dni i 1115km wychodzi niezła średnia ale to zasługa ostatnich dni bo były po płaskim i niewielu atrakcji w okolicy.
Na trasie z Sandomierza do Kazimierza Dolnego kręgosłupem wyprawy był szlak pieszy czerwony a później niebieski z kilkoma wyjątkami.
Z Sandomierza pojechałem wałem wiślanym w stronę Gór Pieprzowych a na szczyt dostałem się drogą asfaltową jest tam tabliczka kierująca na punkt widokowy, prowadzi też tam szlak czerwony ale odradzam. Następnym punktem była miejscowość Dwikozy i degustacja w Winnicy Sandomierskiej, polecam. Na szlak czerwony wróciłem dopiero w okolicach miejscowości Kogutki i dojechałem nim do Annopola. W Piotrowicach w miejscu gdzie kiedyś chyba był prom jest piękny widok na Wisłę.
Przyszła kolej na niebieski, biegnie on po wybrukowanym wale Wisły, zjechałem z niego w Basoni a wróciłem w Kępie Gosteckiej. W pewnym momencie łączy się z szlakiem rowerowym czerwonym i nim dojechałem do miejscowości Mięćmierz trochę przed nią jest Wiatrak Koźlak. Dalej niebieskim do Kazimierza nie zapominając o zamku w Janowcu. W Kazimierzu oprócz oczywistych atrakcji to bardzo polecam Korzeniowy Dół a odradzam Norowy.

... jeśli będzie ktoś chciał to mogę udostępnić ślad gpx całej wyprawy oraz waypointy garmina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Wszystkich,

W maju 2019  planujemy grupą przejechać trasę Lublin - Sandomierz- Kazimierz Dolny - Lublin. Mam ogarnięte trasy Lublin - Sandomierz i Kazimierz - Lublin, czy ktoś może się podzielić ze mną gpx trasy Sandomierz  - Kazimierz?  Czytałam, że warto jechać szlakiem pieszym ale nie wiem na ile on jest przejezdny rowerowo?. Bedziemy jechać z sakwami po raz pierwszy, zazwyczaj jeździmy na lekko na zasadzie wypadowych tras. Bedę Wam bardzo wdzięczna za podpowiedzi w tej pierwszej sakwowej wyprawie :) Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...