Skocz do zawartości

[Magura] Skracanie przewodu MT2


Piter233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z nieszczęsnym hamulcem. Postanowiłem skrócić przewody, w zestawie z hamulcem miał być zestaw do skrócenia. Ano był, tylko zamiast insertu była plastikowa końcówka, którą uznałem za insert i wkręciłem razem z oliwką, nie naciskałem klamki hamulca. Po uświadomieniu sobie że to jednak nie zamiennik insertu, wykręciłem, odciąłem końcówkę przewodu i dałem insert od shimano + oliwka magury, insert wchodził na początku z oporem, potem z luzem. Po skręceniu było wszystko w porządku, jednak następnego dnia po spróbowaniu klamka wywalała olej przez przewód. Jako ostatnią deskę ratunku skręciłem ponownie przewód z oliwką od shimano, ale bez insertu jak zasugerował ktoś na innym zagranicznym forum. Wygląda na to że nie cieknie, pytanie czy może tak zostać? Czy mam zamawiać zestaw tylko pod magurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Jak nie cieknie znaczy ze szczelne a jak szczelne to może zostać. odpowietrz heble porządnie i naciśnij kilka razy klamkę bardzo mocno. Jak nie puści to jest ok. Pamiętaj że Magura ma plastikowy korpus i nie można tego skręcać za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety cieknie. A raczej delikatnie się poci, na hamulec niezbyt wpływa, no ale tego tak nie zostawię. Co do skręcania robiłem tak jak na filmiku magury - czyli ma być wkręcony tak żeby gwint był lekko na zewnątrz. I tak już dla całkowitej pewności, bo chyba jedyne miejsce gdzie je oferują: http://www.bikecenter.pl/p47070,magura-koncowka-lacznik-pin-przewodu-hydraulicznego-hamulca-1-sztuka.html  To jest insert i będzie pasować, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 16.06.2018 o 17:15, Piter233 napisał:

Jako ostatnią deskę ratunku skręciłem ponownie przewód z oliwką od shimano, ale bez insertu jak zasugerował ktoś na innym zagranicznym forum.

I to był błąd. Podstawą jest oliwka Magury. Magura ma inną średnicę przewodu niż Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...