Skocz do zawartości
Byderobo

[Przerzutka przednia] przerzutka do napędu 3x10

Rekomendowane odpowiedzi

Byderobo

Witam,

Składam tower na ramie Commencal Meta 5.5

( o takiej: https://www.google.at/search?q=commencal+meta+5.5&client=tablet-android-samsung&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwikydWG69TbAhWJUlAKHTu-AYAQ_AUIESgB&biw=962&bih=601#imgrc=M5Izp0nDn83XOM:)

Montaż przezutki na obejmę, jeżeli udało mi się dobrze zmierzyć to średnica 31,8mm. Opony 2,25cala. Większość osprzętu celuję w Xt (kupuję głównie używane) i tu pojawia się problem żeby znaleźć przerzutkę do napędu 3x10 (Manetki shimano sl t780, korba fc m780 42-32-24).

Co polecacie do tego zestawu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Fd-m780, fd-m781 ( wersja na obejmę )

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-przod-shimano-xt-fd-m781-3x10-CID767-IDum0hF.html#c270088d0c

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-xt-fd-m781-CID767-IDtemaw.html#c270088d0c

Teraz patrzę, że rama full, wiec bardzo możliwe, ( właściwie pewne ) że tylko przerzutka typu top swing czyli fd-m770.

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Byderobo

Właśnie tu mam problem z doborem top/down swing i odpowiedniego modelu pod napęd 3x10. Szczerze mówiąc do tego czasu strasznie zaniedbywałem sprawę przednich przezutek i zwykle uchodziło mi to na sucho bo co sie nie włożyło to działało ale technologia poszła do przodu, moda się zmieniła i nie ma już tak dobrze jak za czasów napędów 3x8. Do tego utrudnieniem jest amortyzowana rama, dla tego właśnie proszę o propozycje konkretnych modeli przezutek :)

Czyli jak coś to najlepiej fd-m770 w wersji na 10rz? Z xt-ka serii 78x nie ma nic pod 3 blaty i top swinga? A może jakiś używany xtr?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Byderobo

Dzieki wielkie! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Zyziu
      Przez Zyziu
      Witam
      Mam do sprzedania manetki rowerowe w b.dobrym stanie Shimano Deore 3x10 lewa i prawa. Symbol SL-M591

Manetki są w pełni sprawne i gotowe do pracy. W zestawie dwie nowe linki do instalacji.

W razie zainteresowania proszę o wiadomość prywatną
      cena 100zł

Okolice Chorzowa i Katowic

• HumDebugger
      Przez HumDebugger
      Witam,
      posiadam w tej chwili napęd 3x9 (korba race face ride xc 22/32/44), zmieniłem kasetę i łańcuch ale napęd nie pracuje jak powinien, więc i korba nadaje się do wymiany. I teraz pytanie czy założenie korby deore M6000 22/30/40, dedykowanej do 3x10 nie będzie problemem? Czy napęd będzie prawidłowo działał z napędem 3x9 na łańcuchu 9rz connex'a?
      Thank's from the mountain
    • Maateusz
      Przez Maateusz
      Mam rower MTB na ramie karbonowej 18'' Cube

był w niej napęd 3x9

korba 44-32-22

zmieniłem na 3x10

nie działa mi przednia przerzutka, nie można jej dostroić odpowiednio

szukam co by tu zamontować z grupy xt, bo taki mam osprzęt

zastanawiałem się nad
      FD-M781 - ale jest do korby 42, a ja mam 44 
      więc znalazłem przerzutkę
      FD-T781 - trekingową jak shimano pisze, ale do korby 44 właśnie 
      to co mi się nie zgadza to kąty ta ma 63-66, a w przerzutkach mtb jest oznaczenie 66-69

niestety na mojej ramie nie ma podanego kata, ale obstawiam , ze 66-69

wiec ta  FD-T781 nie będzie pasować ?

ew. co mogę założyć ?

• Xonix29
      Przez Xonix29
      Posiadam korbę SLX FC-M672 z tarczami 40x30x22.

Czy jest możliwość założenia do niej 2 blatów 38x24 tak jak jest to w korbie FC-M677?

Nie będzie problemów mocowaniem lub z tym, że łańcuch będzie w złej linii z kaseta?
      Z tego co szukałem przerzutka (SLX E-type 3x10) ogarnie 2x10 (manetka XT z przełącznikiem na 2x), więc pozostaje problem tych tarcz. 

Druga sprawa dobrze kombinuję z 38x24? Czy może lepsze rozwiązanie to 36x22? (kaseta 10s 11-36)

• boskidym
      Przez boskidym
      Witam,
      Panowie, czy jest możliwe przerobienie manetki DeoreSL-M591-10 (dyna-sys) z systemu 3x10 na 2x10?
      Nie chodzi mi oczywiście o takie wyregulowanie przerzutki że mamy jeden bieg "pusty", tylko o zmianę trybu pracy z trzech pozycji na dwie.
      Jeżeli tak, to proszę o krótki instruktarz.