Skocz do zawartości

[amortyzator] x fusion sweep rl2


TENtamten

Rekomendowane odpowiedzi

Siema dali byście mi kilka porad co do serwisu amora z tytułu? 

1. Gdzie można w PL kupić uszczelki do tego amora? czy uszczelki innych producentów tez pasują?

2. jaki olej lać do tłumika a jaki na dół 

3. olej w tłumiku lać do pełna czy ile?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jest to mój pierwszy lepszy sprzęt i nie chciał bym go zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1- od pewnego czasu dystrybutorem jest Spiders Suspension- zapytaj

https://spidersuspensions.com/pl/home/ 

2- do tłumika i na dół Torco MediumRSF

3- w Sweepie 70 ml

Wymiana oleju w tłumiku RL2 jest w sumie prosta,ale wskazane pewne tricki. Do zdjęcia dołu wskazany specjalny klucz.

Generalnie bardzo fajny amorek z małymi brakami w sztywności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ile ten amorek przejechał?

2 godziny temu, TENtamten napisał:

co ile w takich amortyzatorach zmienia się uszczelki

Na stronie X-fusion są informacje o interwałach serwisowych. 

2 godziny temu, TENtamten napisał:

jak objawia sie zużycie 

Na przykład nadmierną ilością oleju na goleniach górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Motorex m wprawdzie nieco wyższą lepkość,ale nie powinno być żadnych problemów , być może trzeba będzie dać mniejsze tłumienie powrotu. Do komory wlewasz ok 10 ml,ale możesz dać więcej lub mniej w zależności od wykorzystywania skoku ( więcej, jeśli zbyt łatwo wykorzystujesz skok, mniej- jeśli nie wykorzystujesz skoku na dużym łomocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum emtb.pl ludzie pisali, że do X-Fusion pasują uszczelki od Foxów. Kupiłem i bez problemu założyłem, jeśli Twoje uszczelki nie są sparciałe lub w inny sposób uszkodzone i nie puszczają oleju to nie masz co się spieszyć. Na spokojnie poszukasz i kupisz za rozsądną cenę. Inni pewnie nie będą się za mną zgadzać, ale uszczelki po 200PLN to za dużo. Może i one są mega dobre, co nie zmienia faktu, że są za drogie. Poszukaj to coś znajdziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie małe pytanie w skf do x fusiona  (https://www.bike24.com/p2136795.html) są 4 takie małe uszczelki a w skf do foxa tylko 3 (http://allegro.pl/zestaw-uszczelek-fox-34mm-skf-803-00-945-oryginal-i6657808052.html#imglayer) czy to będzie se sobą aby na pewno współgrało?I gdzie montuje się te małe uszczelki bo na filmie x fusiona nie widziałem aby koleś wymieniał te małe

Edytowane przez TENtamten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie! Właśnie po raz pierwszy chciałem wymienić olej w amorze i rozkręcając go zauważyłem że od strony tłumika czegoś brakuje (chyba). Jest tam gwint ale nie ma tam nic wkręcone, tak jak na zdjęciach. Na dodatek gdy wcisnę tłumik to spod uszczelki wycieka olej czy to normalne że olej z tłumika ucieka do dolnych goleni? Odpowiedzcie czy to normalne, a może ktoś wyh***ł mnie na amortyzator. Nie znam się na tym bo zawsze miałem jakieś sprężynowe amory suntura.

IMG_20180619_122525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, TENtamten napisał:

Jest tam gwint ale nie ma tam nic wkręcone, tak jak na zdjęciach

Wersje RL2 tak mają. Prawdopodobnie X-fusion produkuje obie takie same golenie ( średnica, zakończenia gwintowe - lewa goleń jest taka sama jak prawa )

 

5 godzin temu, TENtamten napisał:

Na dodatek gdy wcisnę tłumik to spod uszczelki wycieka olej czy to normalne że olej z tłumika ucieka do dolnych goleni?

Nie powinno tak być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...