Skocz do zawartości

[2018] Sram NX Eagle 1x12. Jeszcze bardziej budżetowe 12 biegów


Dawwwid

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rzezniol napisał:

Tak ponarzekam sobie  ... szkoda że jak na razie bez gripshifta :D.

Trigger NX jest wyceniony 2 dolary drożej niż gripshift GX. Nie ma co narzekać :)

Teraz jeszcze, jakie będą realne ceny. Biorąc pod uwagę, że aktualnie całą grupę GX można kupić w sugerowanej cenie NX. Ja się jaram, w planach na przyszły rok jest, by w końcu przejść na coś współcześniejszego z 3x9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano dopiero wprowadziła 12s w XTR, a SRAM już w XX1, X01, GX a teraz NX. Za trzy lata może Shimano będzie w tym miejscu co SRAM obecnie :)

Szczerze stawiałem, że odpowiedzią SRAM na XTR 12s będzie XX1 eTap, a tu "tylko" NX 1x12 :) Pokazuje tylko jak SRAM ma w dopie Shimano i jak jest mocny. Shimano za to tworząc kasetę 10-51T pokazało jak jest słabe :) musieli dodać 1T do kasety, żeby tylko było więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dawwwid napisał:

Jaką konkurencję

Otóż to ;) .
Można poszukać tu analogii Shimano do Nokii ... przespali nieco będąc na szczycie a teraz tylko gonią ... 
Nokia jako nokia finalnie odpadła z wyścigu teraz to tylko marka ... ciekawe czy konserwy z Japonii przyszykują coś co pozwoli realnie odrobić straty.

Pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty stratami, ale shimano w dalszym ciągu ma lwią część rynku pod względem fabrycznie montowanego osprzętu. Co do 1x12, zaczyna mnie mocno korcić, ogólnie ze swojego 3x9 jestem dość zadowolony, podczas robienia 5 raz tego samego podjazdu zębatka 22z to zbawienie, ale ostro mnie wnerwia tłukący się łańcuch. Zobaczymy jak będzie w niedzielę w głuszycy, ale chyba zaczynam odkładać kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kosa1987 napisał:

Jedyny plus Shimano w stosunku do Sram to CENA.

Jedyna przewaga Fiata Tipo nad Maserati Levante to cena.

32 minuty temu, Piter233 napisał:

22z to zbawienie, ale ostro mnie wnerwia tłukący się łańcuch. Zobaczymy jak będzie w niedzielę w głuszycy,

Czego się spodziewasz? Że w Głuszycy jest inna fizyka i łańcuch nie będzie się tłukł?

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale zupełnie nie rozumiem awersji do przedniej przerzutki . Napędy 3x... zawsze będą miały większą rozpiętość niż 1x . W dodatku  kaseta do tej nowej grupy zaczyna się od 11 czyli raczej twardych biegów nie będzie ( bo korby 44 chyba nikt nie założy ) . Kaseta jest potwornie ciężka czyli wzrośnie ciężar koła . Owszem cały napęd pewnie będzie lżejszy ale waga kół jest ważniejsza ( tak , tak pamiętam ta dyskusję ale ja jestem zwolennikiem lekkich kół ) . 

Nie ścigam się więc o sprzęcie dla zawodników nie będę się wypowiadał . Może tam takie napędy się sprawdzają ale do turystycznej jazdy po górach i nie tylko są moim zdaniem zupełnie niepraktyczne .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...