Skocz do zawartości

[piasta] Zmiana przedniej piasty na oś 15mm


majkel86

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, prośba o poradę :)

Mam obecnie w moim rowerze piastę przednią Shimano M435 (z center lock)  32 szprychy. Tarcza jest mocowana na center lock jak na zdjęciu (dziurki na śruby są zanitowane).

Ze względu na zakup nowego amorka na oś 15mm chcę przepleść koło na inną piastę.

Myślałem o Novatec 771 ale nie wiem czy da się przełożyć tarczę od hamulca, bo jest tam montowana na śruby. Chciałbym również zachować szprychy, ale nie wiem czy średnica Novateca nie jest inna niż moje obecne Shimano i czy to ma znaczenie?

Prośba o doradzenie na jaką ewentualnie inną piastę mogę to wymienić (przeplot z zachowaniem części)? Oś 15mm oraz 32 szprychy.

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

IMG_20180614_155123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o całym nowym kole? Całe stare można (na pewno łatwiej niż piastę) sprzedać i po dołożeniu (nawet symbolicznej kwoty) może wyjść taniej, a na pewno łatwiej niż bawić się w zaplatanie. Tym bardziej, że chcesz szukać piasty o takiej samej geometrii kołnierzy jak obecna.

Twoja obecna obręcz jest tego warta? Może przydałoby się coś szerszego?;)

Tarczy najprawdopodobniej nie pożenisz w piastą pod 6 śrub nawet po roznitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seraph napisał:

A nie myślałeś o całym nowym kole?

A co proponujesz? Chodzi też o element wizualny że będą dwa różne koła :) A przeplot i tak pójdzie do serwisu.

Jeżeli znasz jakieś ciekawe koła pod moje potrzeby to będę wdzięczny za podrzucenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower między kołami i tak nie ma osi symetrii. Ja mam 2 różne opony, a rower mojej dziewczyny ma 2 różne średnice kół i fajnie jeździ:P

Nie podałeś średnicy, ani budżetu nawet na samą piastę.

PS. Jednak widać, że BIG 9.

Możesz zapytać o samo przednie koło:

https://daveo.pl/kola_novatec_d77xdt_533d_29erchampion-1086i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...