Skocz do zawartości

[Pedały] Jaki smar do śrub bloków SPD?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Czytałem, że jest bardzo zalecane, żeby śruby przykręcające bloki SPD do butów zabezpieczyć smarem żeby wilgoć i zanieczyszczenia nie dostawały się do gwintu. Tylko jakim smarem to zrobić?  Czy np. coś takiego dało by radę https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/auto-i-garaz/oleje-i-smary/smar-do-lancuchow-motor-life-7-70-ml.html (mam akurat w domu) czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że nie ma problemu z gwintem tylko z zapieczeniem łba śruby z blokiem. W sumie jeśli się posmaruje gwint to i reszta też będzie posmarowana. Ja używam dowolnych smarów stałych. Kiedy nie smarowałem to by wymienić bloki trzeba było walić młotkiem w śrubę by puściła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmarować na pewno trzeba. Ja ostatnio odkręcałem swoje pierwsze bloki (po roku) i masakra - ledwo dało się odkręcić, ale jakoś poszło. Gorzej później to co zostało wykorzystać jeszcze raz - gwinty zarówno śrub jak i blaszek przerdzewiały - woda, błoto, sól i śnieg zrobiły swoje.

Mnie trochę smar litowy nie przekonał (boję się jakiegoś niespodziewanego poluzowania), ale na pewno spróbuję, na razie zastosowałem klej do gwintów anaerobowy, zobaczymy co to z tego będzie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...