Skocz do zawartości

[Pedały] Btwin MTB 500 SPD - co to za części


FaZaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś orientuje się do czego służą części ze zdjęcia? Pochodzą one z zestawu pedałów SPD Btwin MTB 500 Semi-auto, co do tych mniejszych czarnych elementów w kształcie ósemki z dwoma gwintami to jestem prawie pewien że to są "zaślepki" SPD, które wkręca się zamiast bloków w buty do chodzenia (chyba).

Co do tych większych elementów srebrnych nie mam pojęcia.

 

IMG_20180613_225152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz instrukcji?

To moze być element, który wkładasz pomiędzy blok, a buta, aby blok nie niszczył buta. Cb też cos takiego dawało do Eggbeater itp.

To czarne, hmm, nie w każdym bucie są dodawane podkładki mocujące blok, to może być własnie do tego, w Shimano np w butach z reguły masz... ale w serii AM podkładek nie ma. :D Taki psikus. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie wkłada się do środka buta. Najpierw, bezpośrednio na podeszwę tę cienką podkładkę, a na nią podkładkę z gwintami. Całość skręcasz z blokami.

Tak jak napisał phoe, nie wszystkie buty mają te podkładki. Z moich obserwacji wynika, że nie mają ich najczęściej starsze konstrukcje, w których miejsce pod blok trzeba samodzielnie wyciąć w podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, już wszystko jasne.

Co do instrukcji to pierwsze co zrobiłem to starałem się jej szukać ale ani buty ani pedały jej nie miały. Pedały na opakowaniu pokazywały wyłącznie jak przymocować pedały do dźwigni korby.

Buty w sumie nic nie miały co by pokazywało co i jak a i nawet instrukcja na oficjalnej stronie shimano pomijała te elementy w montażu.

Klika filmików obejrzałem na YT ale one również albo nie pokazują tych elementów w ogóle, a w jednym tylko ktoś je wysypał na stół i od razu zgarnął poza ekran.

A naklejki to tak jak już wspomniano wyżej, one pokazują wyłącznie jak przylepić je i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...