Skocz do zawartości

[Modernizacja] napędu 3 x 8 - przerzutka tylna


slyt

Rekomendowane odpowiedzi

Korba / suport w octalinku zamowiony. Podobnie jak kaseta i łańcuch. Została mi kwestia przerzutek. 

Jesli chodzi o przednia to byłem zdecydowany na ta fd-m571 z olxa ale sie spoznilem. Czy moglbym prosic o jeszcze jakies rekomendacje ?

Jesli chodzi o tylna to waham sie pomiedzy XT RD-M771 SGS (?) a RD-M571. Roznica 100 zl - czy ja poczuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 08:33, remover napisał:

Hmm, chyba kupie właśnie do szuflady. Jakis dobry suport do tego? Czy ten es25 121 moze być?

Cena 120 była teraz 130, co stawia tą korbę zupełnie nieopłacalną względem FC-M521 wraz z suportem BB-ES25 - różnica w cenie 20,90. Samą osłonę korby można sprzedać w cenie suportu :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem jeszcze jedną różnicę. 521 ma dedykowany suport 121 mm dla linii łańcucha 50 mm, natomiast 470 masz wybór 121 dla 47,5  lub 126 dla 50 mm.

/edit

klucz 8 czy 10 mm to ( nakrętka korby - osi )  bez znaczenia właściwie, jeden i drugi daje radę, czy taka różnica w ramionach będzie skoro jesne i drugie ważą tyle samo i są puste w środku - jeśli jest to zaiste symboliczna, wybrzuszenia - to nie wiem, wiem natomiast, że wymienność zębatek 470/540 jest  a tak naprawdę to i 590 i wiele innych, mocno różnić też się nie mogą, ale nie wiem, strzelam tutaj.

/edit 2

no i czarnuch szybciej się wyciera, w sensie gorzej to wygląda :D

/edit 3

Osłona - fakt - to zaleta. Przydaje się, bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś - moja 470 jest na suporcie BB-ES300 121mm właśnie ze względu na linię łańcucha i świadomie wybrałem 121 a nie 126 , gwint śrub mocowania korb octalink jest ten sam tylko średnica wewnętrzna śruby jest inna, pod klucz ampulowy 10mm co jest bardziej wygodne.

Dalej jeszcze będziesz wałkował temat - może na temat trwałości anody na ramionach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...