Skocz do zawartości

[Modernizacja] napędu 3 x 8 - przerzutka tylna


slyt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

obecnie z uwagi na wiek i zużycie chcę wymienić w swoim Cube LTD CLS Pro (2010 r.):

łańcuch, suport, kasete i korbe. Przy okazji pomyślałem o przerzutce tylnej (z przodu jezdze w zasadzie na najwiekszej tarczy). Modernizacja ma charakter umiarkowanie ekonomiczny :).

Obecnie mam:

Korba / suport: Shimano FC-M311 48x38x28, 170mm, Shimano BB-UN26
Kaseta: Shimano CS-HG30 11-30, 8-speed
Łańcuch: Shimano CN-HG40 114 Links
Przerzutka tylna: Shimano Alivio RD-M410 Top Normal
Przerzutka przednia: Shimano FD-M310 Top Swing, 34.9mm
Manetki: Shimano Alivio SL-M410 8-speed

a chce wymienic na:
Korba / suport: SHIMANO Acera FC-M361 (stopniowanie bez zmian), Shimano BB-UN26
Kaseta: SHIMANO Alivio CS-HG51 11-30 8 biegow
Łańcuch: CONNEX 808    114 ogniw

no i pomyslalem sobie ze zmienie przy okazji przerzutke tylna na wyzszy model. Z zwiazku z powyzszym z uwagi na fakt iz wszystkie modele przerzutek sa min. 9 biegowe mam watpliwosci czy beda dobrze wspolpracowany z manetka i kaseta.

Czy moglibyscie doradzic cos z Deore (albo SLX ?) do powyzszego zestawu ? A moze jakies uwagi co do pozostalych czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja ma pojemność 20 z, potrzebna będzie taka co ma 22. Mogą być problemy przy przerzucaniu średnia-duża. Ta deore lx używana fd-m571 jest typu down swing, ma wyżej obejmę mocowaną, jesli na tej rurze ramy wozisz drugi bidon to trzeba poszukać innej ( top swing ) ponieważ najczęściej to mocowanie wypada pomiędzy śrubkami drugiego koszyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Za te pieniądze to aż prosi się tą korbę z suportem do szuflady włożyć :)

A kolega jeśli chce kupić w oryginale i  bdb stanie przerzutkę tylną, która przeżyje wszystko to proszę :

https://www.olx.pl/oferta/ultralekka-przerzutka-tyl-shimano-xtr-rd-m950-m951-m952-szara-CID767-IDuDnup.html#416c3ee7b0

ponoć robią po 60 tysięcy km zanim luzy dostaną ( to najlepsza przerzutka shimano w historii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej 1 nie używałem, natomiast sądzę, że niewiele się różnią, pomiędzy nimi były jeszcze 2 modele, 760 i 770, nie wiem jak z trwałością 771, ale 750  była bardzo trwała. Musisz znaleźć kogoś kto używał obu. Może nowy temat na forum ?  ( pojemnością się prawie nie różnią , jedna i druga kasety 11-34 max )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...