Skocz do zawartości
Amok

[4000 zł] Dwa rowery MTB - czy to dobre typy?

Rekomendowane odpowiedzi

Amok

Witam.

Planuję kupić ze swoją drugą połówką dwa rowery MTB do jazdy po zróżnicowanym terenie. Głównie lasy, polne drogi, trochę wypadów w góry, skąd pochodzimy, dlatego wolałbym MTB od Crossa. Dla niej wybraliśmy koła 27,5", ja osobiście celuję w 29" aczkolwiek jeżeli macie jakiś lepszy typ w tej cenie, to wezmę 27,5". Mój wzrost 180 cm, jej 155 cm. Przymierzaliśmy się do różnych rozmiarów w sklepie stacjonarnym i doszliśmy do wniosku, że dla mnie odpowiednia będzie rama 19" (na takiej wcześniej jeździłem) a dla niej coś około 15,5".

Wybrałem dwa modele, prosiłbym tylko o pomoc w weryfikacji czy w tej cenie to najsensowniejszy osprzęt. Oba rowery są "męskie", ale moja luba testowała podobnego Kellysa w sklepie i był dla niej najwygodniejszy.

https://www.rowerzysta.pl/rowery-mtb-27-5/rower-gorski-kellys-spider-10-dark-azure-2017-15-5cala.html

https://www.rowerzysta.pl/rowery-twenty-niner-29/rower-gorski-wheeler-reactor-500-29-2017-15cali-28503.html

Co myślicie o tym wyborze? Jesteśmy amatorami, więc 4000 zł to chyba sensowna granica na zakup dwóch maszyn. :)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WaGiant
Napisano (edytowane)

Twój ujdzie , swojej pani chcesz zafundować mechaniczne tarczówki raczej nieznanej jakości . Skoro chcesz wydać 4 tyś to dołóż jej do modelu z hydraulikami .  Kaseta 32 z kołami 27,5" też nie zapewnia bardzo miękkich przełożeń .

Nie wiem jakie rowery mierzyliście ale producenci mają czasem odmienne zdanie co do wymiarów więc kupione w necie rowery mogą być nieco inne . Np. krótsze albo dłuższe przy tym samym rozmiarze .

Edytowane przez WaGiant

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Amok

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Ja jeździłem wcześniej na 19", dzisiaj mierzyłem dwa (Krossa i Meridę) w tym rozmiarze i były ok, także tutaj sprawa jest prosta.

Pani mierzyła Krossa 17" i siodełko poszło na sam dół, nie było to wygodne. Później był Kellys męski w rozmiarze 15,5" i okazał się odpowiedni. Więc byłby to raczej bezpieczny zakup. Czy znajdzie się coś z kasetą 34 w tym rozmiarze (około 15,5")?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta