Skocz do zawartości
  • 0
Gość Mateusz

Szukam pomocy, bo nie wiem jaki rower wybrać!

Pytanie

Gość Mateusz

Witam!

Mam dylemat dotyczący wyboru roweru w okolicach 3000zł. Spędziłem masę czasu na odrzucaniu obiecujących egzemplarzy i ostatecznie wyróżniłem dwa typy:

1. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashgreen-2018/

2. http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/49-cayon-dr

O.

Roweru potrzebuję do casualowej jazdy po mieście i okazyjnych zjazdów z nieużywanych stoków narciarskich, mam 182cm wzrostu i ważę ok. 75kg, ponieważ jestem zupełnie zielony, nie wiem czym w sumie te rowery się różnią, więc proszę o pomoc

Z góry dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 1
lederfox34

Z punktu widzenia osprzętu i widelca lepiej wypada Cayon. To rower górski, do różnych zastosowań ale w granicach rozsądku. Jeśli chcesz ze stoków zjeżdżać (nawet okazjonalnie) w stylu Downhill to odpada. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Polassar
      Przez Polassar
      Cześć, 
      Zamówiłem 2 nowe hamulce Magura MT5 (już zalane i odpowietrzone) , przy montażu szybko okazało się, że jest problem gdyż bez względu na to jakbym nie gimnastykował się z ułożeniem zacisku na adapterze to klocki trą o tarczę. Hamulec ustawiałem zgodnie ze sztuką czyli trzymając za klamkę z poluzowanymi śrubami adaptera (przód).

Mój zestaw to:
      Widelec: Rock Shox Pike DJ (standard PM)
      Tarcza: Tarcza hamulcowa MAGURA STORM HC 180mm 6 śrub IS
      Adapter: Shimano - PM/PM 180mm SM-MA-F180P/P
      Generalnie gołym okiem widać i czuć, że zacisk nawet w stanie spoczynku wchodzi na tarcze z lekkim oporem, tak jakby tłoczki po jednej ze stron były za bardzo wysunięte. Nie udało mi się nawet zdjąć tych magnetycznych klocków gdyż ewidentnie jest za mało wolnej przestrzeni aby te zagięte blaszki mogły przejść przez szczellinę. Probowałem ze swoją starą tarczą Avid Centerline UCI 180 ale efekt ten sam. Czym to może być spowodowane? Zbyt dużą ilością oleju? Zapowietrzeniem? W drugim hamulcu widzę, że jest ta sama historia więc nawet nie próbowałem go zakładać.

Nadmienię, że założenie swojego poprzedniego hebla Sram Level ST trwało tylko chwilę i odbyło się bez żadnego problemu. 
      Z góry dziękuję za pomoc.  
    • Gość Damian
      Przez Gość Damian
      Jaki rower najlepszy w kwocie do 1000zl:
      -górski 
      -kola 26 27 27.5 28 29 cali
      -rama 18 lub 19 cali
      Bardzo proszę o podpowiedzi 
    • kamilsz2020
      Przez kamilsz2020
      Witam. 
      Założyłem ten temat bo mam dylemat dotyczący wyboru roweru. Na początek :
      Ja:
      182,5 cm
      Od ziemi do krocza: 89 cm
      Długość tułowia 66 cm
      Przedramie 33 cm
      Ramię 63 cm
      Udo 62 cm
      Wysokość podłudzia 59 cm
      Wysokość mostka do ziemi 153 cm
      To obliczenia, które wykonywałem na podstawie strony competitive cyclist calculator. 
      Jestem  zielony jeśli chodzi o rowery, to co jest warte uwagi a co nie-jest dla mnie  kompletnym tabu. A więc chciałbym rower szosowy. Chce aby rower był do mnie w miarę dopasowany, był lekki, nieuciażliwy w dbaniu o niego. Mój budżet to Maks 2500 zł. Chcę aby była to nówka ze sklepu. Na razie zastanawiałem się nad 3 opcjami:
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3328-kross-vento-20-2019-5904993388105.html
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3327-kross-vento-30-2019-meski-5904993388051.html
      https://www.eurobike.pl/shop/1584-fu-1181464856-rower-fuji-######f-23-56cm-2018-szary.html
      Proszę o radę co do tych rowerów, który z nich będzie odpowiedni i lub proszę coś zaproponować innego.Na co warto zwrócić uwagę, co warto było by do takiego roweru dokupić na start. Dzięki z góry za pomoc. 
    • WiktorB7
      Przez WiktorB7
      Moje Hamulce: Tektro Aries MD-M300 
      Rower: Kross Hexagon 4.0
      Mam 14 lat i źle zrozumiałem jego budowe i odkreciłem dużą srebrną śrubę (gdzie były napisy in ,out i szczałki) po odkręceniu wyleciała jedna mała metalowa kulka i sprężynka, więc postanowiłem to dać na miejsce tak jak widziałem jak wypadało. Podczas zakręcania poczułem opór wiec szybko odkręciłem a ta mała sprężyna sie skrzywiła i złamała.
      Co zrobić? Jak wstawić jak będę mieć sprężynkę 
      Ta śruba na zdjęciu

• radces77
      Przez radces77
      Hej,
      Może ktoś wie, gdzie można dostać takie przelotki jak na zdjęciu pasujące do ramy Cube Race One? Od kilku dni szukam na necie... :-( 
      Pozdrawiam