Skocz do zawartości

[Hałas] Cykanie w okolicy korby.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około miesiąca borykam się z charakterystycznym cykaniem w rowerze. Występuje ono tylko po przejechaniu około 1km i w momencie kiedy prawy pedal jest na dole (ewentualnie lewy na gorze). Jest to o tyle dziwne, że ten dźwięk nie występuje podczas pedałowania nie siedząc na siodełku. Siła pedałowania nie ma znaczenia. Jedynie im dłużej jadę, tym ten dźwięk jest głośniejszy, a czasem nawet zamiast jednego cyknięcia są dwa. Proszę o pomoc w diagnozie przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem, sprawdziłem już i przesmarowałem chyba wszystko, nawet połączenie mostek-kierownica,

jarzmo siodła to na pewno nie jest, bo na stojąco jak jadę to też cyka mocno, pod obciążeniem najbardziej, 

możliwe, że to na zawiasach ramy coś? (rama full), albo jakieś inne pomysły macie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zbyt mocno dokręconego suportu.

Ostatnio borykam się z podobnym problemem, trzaski podczas deptania prawego ramienia. Tak jak Ty, również "przeserwisowałem" rower od A do Z - z mizernym skutkiem.

Został mi już tylko wkład suportu - prawa strona była tak piekielnie dokręcona że bez "przedłużki" nie chciało puścić. Jeszcze nie testowałem ale sądząc po sile z jaką była dokręcona jestem skłonny sądzić że winowajca. Zaraz wskakuję na małe testy co Ci napiszę czy pomogło u moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przekopaniu całego praktycznie roweru okazało się, że to trzaski na osi obrotu wahacza, jeśli masz fulla to sprawdz łożyska wszystkie i punkty obrotu, stery też sprawdz, hak przerzutki też wykręć i przeczyść i nasmaruj gdzie się styka z ramą. Albo pedały? luz w środku, nawet je otwarłem i sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...