Skocz do zawartości
gret

[Koła MTB 29] Sztywne i wytrzymałe.

Rekomendowane odpowiedzi

gret
Napisano (edytowane)

Cześć,

Chciałbym wymienić u siebie koła na coś sztywniejszego i lżejszego, aktualnie mam fabryczne http://2017.cube.pl/rowery_2017/hardtail/ltd/cube-ltd-pro-2x-blackline-2017/ 

Waga 80-90kg

Mocowanie QR, tarcze CL

Budżet ~2tyś

Chciałbym również przejść na tubeless.

Edytowane przez gret

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Nie żebym reklamował, bo nie posiadam w tym żadnego interesu, ale możesz się zgłosić do kolegi dawid, który zajmuje się budową kół na zamówienie i ceny ma konkurencyjne z tego co się orientuję, także za 2 k już coś spokojnie można złożyć i to całkiem konkretnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maczet190399

Za 2k to możesz już mieć karbonowe. Pytanie tylko czy Ci potrzebne. Za 1200 PLN możesz mieć Novatec 771/772 + obrecze DT M442. Spytaj kolegi Dawida ( Daveo) co może Ci zaoferować. Trochę drożej jak chcesz mieć piasty DT 240 lub tańsze 350

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor
Napisano (edytowane)

To są zdaje się obręcze XM401, a za te pieniądze ( nawet za mniejsze ), to myślę że minimum XM421 by się przydały - w każdym razie ja bym szedł w tym kierunku, czyli jednak szersze obręcze.
Różnica w masie pomijalna, bo + 5 g, a obręcz jednak szersza.
Dlatego czasem warto składać, a nie liczyć na gotowce - chyba, że głównym kryterium jest możliwie najniższa cena, ale w tym przypadku budżet wynosi 2 k, więc można delikatnie "zaszaleć" i kupić coś sensowniej poskładanego ( czyt. lepiej zoptymalizowanego pod konkretną osobę i wymagania ).

Edytowane przez KrissDeValnor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gret
Napisano (edytowane)

jeszcze napiszę do czego one będą bo może przesadziłem z ceną, ogólnie to jazda po lesie zjazdy podjazdy trochę piachu. w tygodniu 7-10 godzin. na tą chwilę bez żadnych wyścigów. treningi dla zdrowia. aktualne koła są dość miękkie i ciężkie. chciałbym coś sztywnego i coś co będzie wytrzymałe pod moją wagę. jeśli da się coś takiego kupić za 1-1,5tys to nie będę na siłę przepłacał.

zważyłem te koła co mam wraz z dętkami oponami tarczami i kasetą 

tył 2900g

przód 2250g 

Edytowane przez gret

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maczet190399

Napisz do Daveo. Chyba najtaniej Ci zrobi zestaw. Ja bym szedł w obręcze DT szerokość wewnętrzna 25 mm, szprychy 32H i szerokość 1.8-2mm i piasty DT 350. Super brzmią w porównaniu do Novatec 772.

Masz QR na przodzie wiec roznice lepiej wydac na zmianę amortyzatora. No i jeszcze zestaw tubeless bedzie też kosztował. Kup od razu dużą butlę z mleczkiem i długim terminem ważności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gret

Pytanie mam, chciałem sobie na próbę na moich kołach zrobić tubeless. Opony maxxis ikon, obręcze TR. No i jest lipa wszystko szczelne ale na łączeniu obręczy wali powietrze i w jednym i w drugim kole. Złożyłem z powrotem dętki. Mleka nie chciałem lać bo przecież ono nie uszczelni aluminiowej obręczy. Pytanie czy coś z tym można zrobić czy już nic? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid

ogólnie mleczko uszczelni w tym miejscu, ale z trudnością. Weź taśme izolacyjną i doklej ją na łączeniach, powinno załatwić sprawę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
schwinn0

Ikony powinny uszczelnić się bez większych problemów. Mam i sobie chwalę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gret

Opony są szczelne, to obręcz przepuszcza na łączeniu. Ogólnie z napompowanie nie było problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
schwinn0

Oklej je taśmą dookoła i po problemie albo tak jak Dawid napisał - oklej tylko to miejsce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gret

Kurdę, mam kremową taśmę będzie wyglądać jak jakiś ulep ale tak zrobię bo koła i tak do wymiany idą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta