Skocz do zawartości

[buty] Jaka rozmiarówka butów B'Twin


provayder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nowych butów, bardziej MTB niż moje Shimano MT34. Myślałem o butach B'Twin MTB XC 500 https://www.decathlon.pl/buty-mtb-xc-500-id_8500160.html#s42 i moje pytanie dla użtkowników butów B'Twin - jak z rozmiarówką butów???? Czy rozmiar 42 to rzeczywiście 42, czy jak w Shimano trzeba brać numer większe sugerując się rozmiarem wkładki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowna decyzja.

Bez przymiarki to sobie można, bo podejrzewam że nawet między poszczególnymi modelami mogą być różnice w rozmiarówce.

Co do dopasowania - mam jedne buty B'Twina, model sprzed paru lat, noszę zwykle 43 i te buty także są 43. I też przy przymiarce wydawały się za ciasne i chciałem wziąć rozmiar wyżej, ale opanowałem się po tym jak zobaczyłem że w większych muszę wyraźnie dalej zapiąć klamrę. Po pewnym czasie 43 lekko się "rozbiły" i są akurat i wygodne, na 44 pewnie bym mooocno psioczył że stopa lata i pewnie musiał zapinać klamrę do samego końca albo i nie starczyłoby regulacji. Teoretycznie można kombinować z wkładkami i skarpetkami, ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty dzisiaj dojechały. Po przymiarce: 42 wyraźnie ciasno, w 43 czuję się jak w starych Shimano. Z ciekawości pomierzyłem wkładki: Shimano 27,5 (na stronie znalazłem wymiar 27,2), rozmiar 42 ma wkładkę 26,5, 43 - 27,7. Na 99% zostaje ze mną rozmiar 43. Dzisiaj już nie miałem przed pracą czasu więc jeszcze przez łykend dokładnie przymierzę i pozostanie uzbroić buty w bloki i jazda :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem 70km. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Wstępnie bloki ustawiłem wg starych butów Shimano, ale okazało się, że musiałem je trochę cofnąć. Zapinanie i luzowanie buta super. Po ok. 55km trochę zaczęła boleć mnie lewa stopa, ale myślę, że to normalna przypadłość nowych butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...