Skocz do zawartości

[aluminiowy bębenek] Poprawa fabryki - bębenek DT Swiss i stalowe inserty


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wkg napisał:

Z Microspline są te same problemy ?

Po 2k km jazdy na MS po zdjęciu kasety są jedynie naprawdę minimalne ślady/nagnioty po zębatkach. Generalnie problem raczej zostal rozwiązany, samo Shimano zresztą zrobiło bęben z alu, zatem już w założeniach alu może być stosowane, czego nie było w bębenku HG gdzie alu to tylko pomysł innych producentów na zmniejszenie wagi kosztem trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nubuk-bikes.de/rotor-dt-swiss-shimano-stahl-schwarz-hwrabm00s4188s/a-21105605

Ten będzie dobry ? Co innego ma w tytule a co innego w opisie ... Wiesz może o ile on jet cięższy od alu ?

11 godzin temu, Brombosz napisał:

Nie zrozumiałeś aluzji i zarazem pytania: Na Słońcu czy przed telewizorem? :teehee:

Chyba dalej nie rozumiem. Chodzi o to czy na trenażerze czy w plenerze ? Co za różnica - pomiary pokazują mi równo. W plenerze trochę łatwiej o wysokie FTP ale to chyba kwestia wentylacji i motywacji ale różnicy w max mocy nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek z Firmalizard ma HWYABX00S5569S

 

http://www.jpracingbike1.com/en/dt-swiss/2244-dt-10v-freewheel-body-shimano-steel-with-endcap-mtb.html#/freewheel-shimano_10_11s_steel

Nie pytałem jeszcze za ile.

 

Jest tu jakiś szpenio co się zna i odpowie nam maluczkim czy to taki bębenek jakiego potrzebujemy? Do 240tki z endcapem QR9 u mnie i 350tki u @wkg

 

Łożysko chyba się zgadza, ja mam 6902 w piaście i bębenku z tego co pamiętam. Pytanie czy pozostałe wymiary są ok.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cervandes napisał:

I o co chodzi z tą niby zniszczoną zębatką z przodu, o przytartą anodę na węższych zębach?

Zniszczona to może złe określenie. Raczej słabe ogniwo w całkiem sprawnym napędzie, którego choroba właśnie zaczyna postępować. Na zdjęciach jakoś tak tego nie widać, ale większość żłobków z równego "U" zostało troszkę poszerzone. Cały czas jeździło i było dobrze, a potem dziwnie się złożyło, że zaczęło ją brać akurat wtedy kiedy zapomniałem o bębenku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowane to wszystko : ) 

Jak dojadę napęd na jesień i bębenek będzie faktycznie ponacinany to po prostu kupię stalowy bogatszy już o waszą wiedzę albo zmienię napęd na Microspline i po problemie. Jakoś nie jetem przekonany, że rzeźbiąc będę potrafił sobie polepszyć : )

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szosowo to go ciężko ciąć przy mocno przykręconej kasecie. Ten problem to występuje głównie w mtb przy pierdo-koronkach z przodu pokroju 30-36 gdzie nie tyle mocne waty idą co po prostu "kopy". Też w szosie mam ledwie rysy na bębenku, za to kaseta 11-40 a konkretnie 11t ścięła mi bębenek w 180-ce... nowy jeździ już na szpilkach z pancerza. Zresztą po doświadczeniach z mtb już wszystkie aluminiowe bębenki mam "zklinowane" drucikami z pancerza. Co drugi wypust bębenka po prostu docięty drucik (dwa żeby się dobrze ułożyło) i już, nic nie waży, zero pracy a bębenek nie ma jak się ścinać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedys probowalem naprawiac zszywkami bebenek alu, ale uwazam to za nieporozumienie. To wszystko trzeszczalo a zszywki pekaly.

Kolo sprzedalem i kupilem kolejne juz ze stalowym bebenkiem (DT 370 starego typu z 2 zapadkami - szajs, ale ma stalowy bebenek).

Wszystkie nowe kola skladam na Novatecach ze stalowymi bebenkami - albo d042sb albo d462sb.

Moze jak ktos wazy mniej niz 90kg to takie druciarskie naprawy maja jakis efekt, ale nie jak juz wazysz >110. Wtedy i waga piasty ma male znaczenie.

Ot moje 5 groszy do dyskusji.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...