Skocz do zawartości
Vendeur

[okulary] Czy tanie fotochromy za 50 zł to możliwe? RockBros - wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrKaaaaaaaaaaa
3 godziny temu, ukers napisał:

Nic nikomu nie miałem zamiaru udowadniać,demonstrowałem Vendeur jak sprawdzić obecność polaryzacji w okularach. 

A ja na to odpisałem, że to nie jest dobry sposób - nie sprawdza obecności polaryzacji, oraz jak to zrobić poprawnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• xanadu
      Przez xanadu
      Cześć
      Od pewnego czasu muszę korzystać z okularów podczas czytania lub pracy z komputerem. Prawdę mówiąc, trochę mi ich brakuje, gdy podczas jazdy na rowerze usiłuję odczytać malutkie literki na mapie wyświetlanej przez mojego Garmina. Stąd pomysł, aby zaopatrzyć się w okulary z wkładką korekcyjną. I tutaj zaczynają się problemy...
      Ponieważ potrzebuję korekcji wyłącznie do bliży (+1), mam tylko dwie opcje: albo progresywna wkładka korekcyjna, albo okulary z korekcją do bliży. Pierwsza opcja (wkładka korekcyjna ze szkłami progresywnymi) wydawała mi się najbardziej kusząca, ale wizyta w kilku salonach optycznych sprowadziła mnie na ziemię. Okazało się, że wkładka musi mieć przynajmniej 3 cm wysokości, aby dało się dopasować szkła progresywne. Jeśli chodzi o drugą opcję (okulary z korekcją do bliży), to znalazłem tylko jedną możliwość: Ver Sport Bi-Race. 
      Jakoś trudno mi uwierzyć, że jestem jedynym rowerzystą, który potrzebuje okularów wyłącznie do czytania. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i znalazł rozwiązanie inne niż wożenie z sobą... lupy?

• krossb3
      Przez krossb3
      Cześć. Planuje zakup okularów fotochromowych. Kasa do 500 PLN. Coś zarekomendujecie w tej cenie?
    • efv
      Przez efv
      Poszukuję okularów na rower dla dzieciaka siedmioletniego - jeździmy w dłuższe trasy i chciałbym by oczy młodego były w miarę bezpieczne (od robali i UV).
      Rozważałem UVEX Sportstyle 509, ale wyczytałem że są dla 3-4 latków, ja potrzebowałbym coś większego.
      Macie jakieś doświadczenia / modele do polecenia ?
    • marcel089
      Przez marcel089
      Witam,
      jestem na etapie zakupu nowych okularów na rower (budżet do 200 zł, za małą rezerwą), gdyż w moich obecnych i jedynych jak dotąd Uvex Sportstyle 103 pękła szyba w trakcie wymiany. W trakcie poszukiwań odkryłem markę Tifosi, która oferuje szeroką gamę przeróżnych okularów.
      Chciałbym zapytać czy ktoś używa ich produktów i może się na ten temat wypowiedzieć. Zastanawiam się nad Tifosi Davos, wcześniej brałem pod uwagę również Podium XC, ale brak ramki nie bardzo do mnie przemawia.
      https://www.amazon.com/Tifosi-Davos-Matte-Sunglasses-Black/dp/B0736C9SJ9/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8
      Celowo podrzuciłem link z Amazona, bo opinie tam zamieszczone są różne.
      Generalnie nie mam jakichś szczególnych wymagań, budżetowe Sportstyle 103 wydawały mi się całkiem ok. Może ktoś coś doradzi odnośnie Tifosi czy warto ewentualnie podrzuci jakieś propozycje w budżecie.