Skocz do zawartości

[Wymiana amortyzatora] specialize


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zablokował mi się amortyzator i nie chce się ruszyć za nic. Jeżdżę po mieście więc to nie nie jest aż taki duży problem ale wolał bym żeby działało jak należy. Problem w tym że nie mogę znaleźć takiego albo coś podobnego. To jest nazwa sf14-xct-ds-mlo-29-80 Google za dużo nie mówi. Lepiej by było to naprawić czy jakiś nowy kupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec Suntour XCT 29" 80mm skoku. Jak się zapiekł to na śmietnik, zresztą z fabryki tego amortyzatorem nazwać nie można- conajwyżej atrapą. Jaki masz budźet na ewentualną naprawę? Na twoim miejscu kupiłbym sztywny widelec, jak jeździsz tylko po mieście, amortyzator do niczego nie ptorzebny, a 2kg tanio z roweru zbijesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest Ci potrzebny to kup sztywny widelec. Będziesz bardziej zadowolony niż z XCT bo rower stanie się lżejszy ze 2kg. Jak już chcesz kupować to nie taki sam a jakiś faktycznie działający. Np. powietrznego raidona (http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/29-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-lo-r-29-air-czarny-poysk-2018/1262)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak został bym przy amortyzatorze. Trochę terenu mam też tutaj do tego jakieś krawężniki wiecie. Ten co podałeś to wygląda dobrze ale nie tyle pieniędzy. Myślałem o czymś znacznie tańszym. No i jest na hamulce tarczowe. A to dużo roboty żeby to naprawiać ? Znalazł bym części czy będzie ciężko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobrze coś mniej więcej już wiem. Na zewnątrz nie widać nic żeby była rdza. Ale olej już tak. Nawet nie wiem jakiego szukać czy ma gwint czy nie ma. Później może jakaś fotkę poglądową wrzucę. A gdzie bym dostał jakieś części ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje nowy tylko. Napisałem do jednego sklepu z zapytaniem. I wysłali mi odpowiedź że taki 

Cytat

 Będzie dobry do mojego roweru. Ale wolał bym żeby była blokadą skoku A ten akurat nie posiada. Macie jeszcze jakieś inne zaufane strony gdzie bym znalazł taki który mnie interesuje w cenie 250 zł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Castiel22 napisał:

Jednak został bym przy amortyzatorze. Trochę terenu mam też tutaj do tego jakieś krawężniki wiecie.

Koniecznie chcieć amortyzator bo "krawężniki", litości. Już widzę jak ci ten strucel XCT krawężniki wybiera... Esencja internetowego rowerowania :)))

Kup sztywny widelec jak ci radzą i nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Esencja" to jest w tym, że ktoś niby jeździ z takim struclem i nawet nie czuje że to nie działa ;) Obserwowałem ostatnio w Dekatlonie takich dwóch aparatów, co wzięło z wystawki najtańszego "fóla" i jeden toto uginał a drugi cmokał że tak ładnie i szybko odbija...

Co do krawężników, to potrafią pod nie podjechać nawet starsze panie ciężką damką z koszyczkiem wypełnionym zakupami, a młode konie wypisują po forach, że bez "górala z amorem" nie da się po asfalcie jeździć... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro rozmowa o widelcach to i ja zapytam. Na jaki sztywny widelec wymienić atrapę którą mam w rowerze kross trans atlantic . Jest tam SR Suntour M3010 (skok 50 mm). Coś nie za drogiego , wiem że co tanie to lipa ale może za 200 coś by kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...