Skocz do zawartości

[Pierwsze przeprowadzenie pancerzy] wewnatrz ramy


Parbat_PP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przerabiam rame rowerowa i chce wprowadzic pancerze wewnatrz ramy.

Planuje otwory takie jak na zdjeciu (jesli ktos takie ma to prosze o ifno czy sie tam rama od pancerza nie ociera?)

Powinny byc dosc ciasne zeby nic sie nie dostawało do środka.

Chce pancerze na całej dlugosci (bo tak mi sie wydaje lepiej. Jesli sie myle to prosze o info).

Pytanie jest jak pierwszy raz je tam przeciągnąć?

Bo wymiana to ok. Jest stara linka i po niej przeprowadze nowy.

Ale jak go tam wprowadzic?

Rama stalowa wiec magnes odpada.

Czy najpierw przeciagnac sama linke i po niej pancerz?

Jest to wykonalne?

Dziekuje Wam za pomoc.

 

16280-16434978088-143c8bb75f-o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Super podpowiedz.

Tak sprobuje.

A czy takie otwory jak na zdjeciu (bez zadnych przelotek) sie sprawdza?

Nie bedzie to ocierac ramy?

Bedzie tosie sprawdzac podczas deszczu?

Czy sprobowac szukac jakis plastikowych przelotek?

Takie jak na zdjeciu podobaja mi sie najbardziej:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno przerabiałem MTB żony (rama aluminiowa) na prowadzenie pancerzy w ramie. W stalowej ramie będziesz miał trochę trudniej z wierceniem / frezowaniem - twardszy materiał - ale za to nie rozwiercisz za mocno otworu przez zagapienie (o co bardzo łatwo w aluminium). Ja zrobiłem tak: najpierw wytyczyłem i powierciłem otwory pilotujące wiertłem 1 mm (w przypadku stali bardzo ułatwi Ci to robotę). Potem odpowiednio rozwierciłem otwory pod przerzutkę wiertłem 4 mm, a pod hamulec 5 mm. Następnie stopniowo pochylałem wiertło w otworze (oczywiście pracujące ;) ) tak, jak docelowo miał biec pancerz. Na koniec lekko przytępiłem krawędzie małym okrągłym pilnikiem, żeby nie zacinały pancerza. Efekt - pancerz sam się układa w takiej "przelotce", nie widać nawet szczeliny. Oczywiście w przypadku stali odsłonięty goły metal zawsze zabezpieczamy jakimś podkładem czy lakierem.

Jeżeli chodzi o przelotki, to albo są nie do zdobycia w normalnym handlu, albo kosztują majątek - ale możesz pomyśleć o wykonaniu takich na drukarce 3D. Jednak przy sposobie który podałem, myślę, że wystarczy zabezpieczyć szczelinkę odrobiną silikonu lub kleju typu poxipol, a i to tylko ze względu na stalową ramę.

Jeżeli chodzi o "dziewicze" przeciągnięcie pancerza - potrzebujesz starą linkę przerzutki i małą pincetę. Linka powinna być sporo dłuższa niż odcinek rury, przez który przeciągać będziesz pancerz. Wsuwasz linkę w jeden otwór i pchasz ile wejdzie w kierunku drugiego otworu. Można postawić ramę tak, żeby grawitacja pomagała. Nadmiar linki powinien pozawijać się w pobliżu otworu wylotowego, umożliwiając jej uchwycenie i wyciągnięcie na zewnątrz. W przypadku dużych problemów bierzesz lekki sznurek, wpuszczasz go w jeden otwór, a przez drugi próbujesz wyssać koniec sznurka odkurzaczem. Potem do przeciągniętego sznurka mocujesz linkę i przeciągasz w drugą stronę. Kiedy już uporasz się z przeciągnięciem linki, "nawlekasz" na nią pancerz i delikatnie manewrujesz przez oba otwory. Czynność powtarzasz dla wszystkich pancerzy.

Jeżeli chcesz, mogę wrzucić jutro jakieś zdjęcia jak to wyszło u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...