Skocz do zawartości

[klocki hamulcowe] wybór okładzin do slx m675


LifeIsGood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zatłuściłem nieodwracalnie tarcze z klockami slx m675,  tarcza sm rt 66 180mm. Od dawna przymierzałem się do zmian tarcz i wybór padł na ashima aro 08 160mm na przód. Tył to samo, i nie wiem jakie okładziny zastosować, aby nie utracić za dużo mocy. Obecnie mam oryginalne okładziny metaliczne shimano z radiatorami, lecz jak patrzę na ceny nowych to lekko mnie odsuwa. Oczywiście jeśli będzie trzeba dołożę, lecz myślę aby teraz zastosować pół metaliki, i natrafiłem na klocki ashima w cenie ok 40 zł za komplet na  jedno koło. I tu pytanie czy pozostać przy shimano czy np ashima lepiej będzie współgrać z tarczą ashimy. Nie jeżdżę mega ambitnie więc bez żadnych wheelie albo hopów, jedynie szybkie XC ale stoppie dało radę zrobić na 2 palcach więc dobrze jeśli po wymianie tarcz i klocków dalej byłoby to możliwe ;) . Waga to prawie zabójcze 60kg więc nie  należę do masywnych kolarzy ;) pozdrawiam i dziękuję za pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze na pewno możesz odłuścić. Mami polecam MOTOREX Power Brake Clean

Klocki też da radę. Piekarnik 200 st i 15 min i potem cienkim papierem 300-500. Powinno pomóc. Chyba że masz wenę na zmianę to wszystkie z radiatorami sa drogie. Tarcze XT RT-86. Polecam. Zakup na lata aż się zużyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym odtłuszczaniem to niekoniecznie. Mam preparat do odtłuszczania układów hamulcowych Ate, który stosowałam przez prawie 2 lata i zawsze pomagało. Teraz już 3 czy 4 razy próbowałem i efekt zerowy jest. Na tarczy tylnej odtłuszcza dalej więc nie jest po terminie. A że chcę lekkoz wagi zejść to tarcze akurat skoro trafiła się okazja. Klocki ashima metaliczne mają mieszane opinie, tj 3 że są super żylety a jedna że totalne dno. Niby jestem przekonany ale jakieś wątpliwości są. Zaciski z radiatorami są ale chyba z nich zrezygnuje ponieważ nie można samych klocków osobno tylko od razu z radiatorami muszą być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie inne pytanie, mianowicie szukam tych klocków i gdy wyjąłem oryginalne to one mają tylko przelotkę na środku na zawleczkę a do kupienia są jeszcze jakieś z dziurką po prawej stronie a takim jakby zawiasikiem po lewej. Jest napisane że do br-m675 i czy takie coś będzie pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 6.06.2018 o 10:01, sznib napisał:

Jest podpięty temat z opiniami na temat klocków.

Ja od siebie polecę EBC Gold:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/klocki-hamulcowe/do-ham-tarczowych/prod/ebc-cfa614hh

Dalej polecasz te EBC GOLD?:) 

Zastanawiam się jeszcze nad :

https://www.rowertour.com/p/45242/jagwire-klocki-hamulcowe-tarczowe-pro-shimano-xtr-m985-xt-m785-deore-m615-pol-metaliczne

 

W dniu 6.06.2018 o 08:53, LifeIsGood napisał:

Witam wszystkich, zatłuściłem nieodwracalnie tarcze z klockami slx m675,  tarcza sm rt 66 180mm. Od dawna przymierzałem się do zmian tarcz i wybór padł na ashima aro 08 160mm na przód. Tył to samo, i nie wiem jakie okładziny zastosować, aby nie utracić za dużo mocy. Obecnie mam oryginalne okładziny metaliczne shimano z radiatorami, lecz jak patrzę na ceny nowych to lekko mnie odsuwa. Oczywiście jeśli będzie trzeba dołożę, lecz myślę aby teraz zastosować pół metaliki, i natrafiłem na klocki ashima w cenie ok 40 zł za komplet na  jedno koło. I tu pytanie czy pozostać przy shimano czy np ashima lepiej będzie współgrać z tarczą ashimy. Nie jeżdżę mega ambitnie więc bez żadnych wheelie albo hopów, jedynie szybkie XC ale stoppie dało radę zrobić na 2 palcach więc dobrze jeśli po wymianie tarcz i klocków dalej byłoby to możliwe ;) . Waga to prawie zabójcze 60kg więc nie  należę do masywnych kolarzy ;) pozdrawiam i dziękuję za pomoc w wyborze

I jakie w końcu  okładziny  wybrałeś ?:p 

 

 

Ewentualnie co polecicie  z półmetalicznych ? M675 SLX 

Edytowane przez voodoo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, voodoo21 napisał:

Dalej polecasz te EBC GOLD?:) 

Zastanawiam się jeszcze nad :

https://www.rowertour.com/p/45242/jagwire-klocki-hamulcowe-tarczowe-pro-shimano-xtr-m985-xt-m785-deore-m615-pol-metaliczne

 

I jakie w końcu  okładziny  wybrałeś ?:p 

 

 

Ewentualnie co polecicie  z półmetalicznych ? M675 SLX 

Wybrałem chyba z tego co pamiętam pólmetaliki Shimano, nazwy kodowej nie pamiętam, ale śmigają dalej i wszystko jest okej, siła hamowania wystarczająca jak dla mnie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...