Skocz do zawartości

[rower szosowy-kupno] Shimano Deore LX


penrod

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w kwestiach rowerowych jestem amatorem, dlatego chciałbym prosić Was o pomoc. Szukam sprzętu do użytku miejskiego- dojazdy na zajęcia, do pracy, dodatkowo myślałem o sprawdzeniu aplikacji Uber Eats w Warszawie jako kurier. Cel jest prosty: rower który przez miesiąc dwa posłuży w Uberze, a następnie zapewni mi transport w dużym mieście.

Znalazłem taką ofertę w okolicy, proszę powiedzcie co o niej sądzicie: https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-na-shimano-deore-lx-idealny-na-start-CID767-IDu1EYb.html#249df7e19c

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt od mtb, rama zabytkowa, komponenty dobrane raczej losowo, kaseta i pewnie łańcuch do wymiany, bo zużyte, dwie różne klamkomanetki...

Niby tanio, ale ja bym 760 zł za to nie dał.

W tesco jest nowa szosa na nowoczesnej geometrii i kompletnej grupie shimano, niskiej co prawda, ale z klamkomanetkami, za 1039 zł, zawsze nowa i z absolutnie bezproblemową gwarą (tesco nie ma serwisu, na gwarancji najczęściej wymienia albo oddaje $)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje ci rozmiar 58 (idealny na wzrost 190 cm i przekrok 92) to w kieleckim Mediaexpert podobno jest Indiana Arrow za 799 PLN:

https://www.mediaexpert.pl/rowery-szosowe/

Mam taki od jesieni , przejechane po ulicach Warszawy 1000 km naprawdę złego słowa nie powiem za tę cenę ...

Jest identyczny jak Vento 1.0 z roku 2016:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Mam wzrost 183 to do 190 trochę brakuje, na co mam zwracać uwagę w ofertach, żeby dostosować rower do wzrostu? 

 

Będzie to mój pierwszy kontakt z szosa, myślicie że sobie poradzę w mieście na takim rowerze czy lepiej wybrać zachowawczo klasyczny rower miejski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-100-id_8377732.html

To jedyne co znalazłem w takiej cenie, wszystkie recenzje raczej pozytywne- oczywiście biorąc pod uwagę cena/jakość.

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy: nie chcę więcej inwestować nie tylko z powodu braku funduszy, ale też żeby złodzieja nie korciło ;) Często będę go przypinał, czy to pod sklepem czy pod uczelnią. W nocy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.  mnie nie warty rower zachodu, nie ma kasety tylko wolnobieg, przełożenie 48/28 i ratunkowe 48/34 to może być za mało na grubsze podjazdy. A trochę takich masz w trójmieście. Rozumiem, że 1000 pln, ale szukałbym używanego lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła muszą się lekko kręcić, najważniejsza jest piasta tylna, sprawdzić czy każdy bieg wchodzi, po kolei, w górę i w dół. Czy rama nie ma pęknięć ( w miejscu gdzie zaczynają się tylne widełki oraz pod główką ramy i cała główka ramy, no i spawy wszystkie ) Jeśli ok to bierz, spisać umowę że On ( dane z dowodu ) sprzedaje Tobie ( nr ramy wpisać model ) i już. Zapytaj czy na Policji zgodzi się sprawdzić nr ramy. Jeśli się zgodzi to znaczy, że się nie boi i brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie udało mi się sfinalizować zakupu, właściciel się rozmyslil. W takim wypadku jeszcze raz proszę Was o polecenie innego roweru: parametry zbliżone, Gdańsk i okolice. Jakby ktoś z Was miał chwilę czasu i coś wyszukał to będę bardzo wdzięczny. Sam nie mam odpowiedniej wiedzy do tego. 

183cm

Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...