Skocz do zawartości

[Okulary] okulary z ramką do szkieł korekcyjnych


abdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry.

Potrzebuję dla córki zamówić/kupić okulary z wymiennymi szkłami i dodatkowo z ramką na szkła korekcyjne. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Kupno w Internecie odpada, ma sobie zmierzyć to raz a dwa nie chcę jakiś z ograniczonym wyborem szkieł korekcyjnych najlepiej żebym mógł szkła robić u optyka. Chyba że to głupi pomysł to mnie naprostujcie. Jest jakiś sklep w Warszawie który ma duży wybór? Nigdy nie nosiłem okularów więc wybaczcie totalny laicyzm.

 

Pozdrawiam Artur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dokładnie takie:

http://allegro.pl/okulary-sportowe-basecamp-uv400-6-szkiel-i7012166700.html?snapshot=MjAxOC0wNS0wN1QxMTo1NjozNi4yOTdaO2J1eWVyO2NjM2VlOTVlZDkzYzJiODM2ZjAyYzg0NDg2M2ZhYzliZTRhMWY5ODdlMDc3YTY0NjVmZDZiZThjNzhhMzYyYjY%3D

Jak za stówkę to jestem zadowolony. Oprawka na szkła korekcyjne w zestawie, montowana na wcisk. Pod kask zmieniam zauszniki na pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Onyxy. NIe polecam. Adapter ze szkłami korekcyjnymi jest za blisko oczu i soczewki dotykają rzęs. Sposób mocowana do oprawy też nie jest pewny i myślę, że gdybym częściej to łączył i rozłączał, w końcu przestało by się trzymać.

Poza tym już dwukrotnie zgubiłem noski, bo za słabo siedzą w oprawce. Teraz przykleiłem je klejem, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny dylemat. Zastanawiam się nad okularami z Decathlonu z wymiennymi szkłami za 149,99 zł. Nad Uvexami podobno dobry stosunek jakości do ceny i oferują różne powłoki. I zastanawiam się też, bo znalazłem przypadkiem u siebie optyka, gdzie można zrobić sobie okulary korekcyjne rowerowe fotochromowe firmy Rudy project. Nie wiem jaka cena jeszcze bo muszę podać jaką mam teraz korekcje parametry szkieł itp.  By zrobili wycenę. Ale tak około 1 tyś z oprawkami trzeba pewnie liczyć. Sprzedawca pokazał mi jakiś model rudego, ale oprawka droga i ponad 500 zł, ale mogą dopasować szkła do innych oprawek. Więc może taniej wyjść. Tylko czy warto aż za taką kasę i czy takie zwykłe sportowe bardzo męczą wzrok?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim i proszę o więcej.

Ze swojej strony (może przyda się innym) odwiedziłem dziś optyka - vision experss, w sklepie mieli jakieś jedne dziady bez wymiennych szkieł za 99, ale w necie podpatrzyłem inne - Feniz i Lozano (170-180zł). Nic o nich nie wiem, bo jeszcze nie szukałem opinii, ale co innego chce powiedzieć. Do "obcych" oprawek nie ma rabatu... a ten rabat to 150zł przy szkłach za ~400zł, nie wiem jak jest przy tańszych szkłach albo droższych. Wychodzi na to gdybym robił szkła w vision to z ich oprawkami łącznie wyjdzie 400zł a z obcymi za same szkła dam 400zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abdesign też tam robiłem zwykłe okulary i mieli w tedy ofertę druga para gratis. To pomyślałem drugie zrobię sobie rowerowe, ale niestety nie mieli  w ofercie rowerowych tylko zwykłe przyciemniane z korekcją. Ale jakoś na rowerze mi nie pasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...