Skocz do zawartości

[Składanie roweru] Trial do 1500zł


perKac

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zachciało mi się spróbować czegoś nowego w tematyce rowerów, a jako że sprzedaję swojego wysłużonego górala to nadarzyła się idealna okazja. Planuję złożyć coś na wzór rowerów inspired czyli luźniejszą wersję roweru do trialu. Chciałbym nauczyć się paru ciekawszych trików, zwłaszcza skakania na tylnym kole. Sęk w tym że nie wiem dokładnie jakie części będą odpowiednie do tej dyscypliny, mam pojęcie o tym czym wyróżniają się takie rowery co nie zmienia faktu że jestem świeżakiem. Mam nadzieję że uda mi się uskładać coś sensownego w kwocie do 1500zł, jeśli byłoby to możliwe to chciałbym zejść jeszcze niżej. Ważę ok 65kg, wzrost 172cm więc rower nie musi być koniecznie z tytanu. na razie mój plan wygląda następująco:

Na razie skupiam się na kluczowych elementach roweru. Nie jestem pewien co do doboru ramy choć geometria wydaje się być odpowiednia. Spory dylemat mam też z hamulcami. Nie wiem czy lepsze będą tarczówki czy szczękowe (oczywiście hydraulika), myślałem o używanych magurach szczękowych na tył, nie wiem jak z przodem. Prosiłbym również o pomoc z doborem korby. Z resztą powinienem dać sobie radę. Oczywiście w grę w chodzą głównie używane części, chciałbym zminimalizować koszta -_-. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady, szczególnie osób doświadczonych:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...