Skocz do zawartości

[koła] Wymiana kół na nowe Fulcrum Red Zone 7


kowjack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje wymienić koła na nowe. Obecnie mam kola na obręczach Alex XC-49, na piastach Scott Team Disc/ Sram MTH 306. Mam zamiar kupić Fulcrum Red Zone 7 Boost MTB.http://www.chainreactioncycles.com/ie/en/fulcrum-red-zone-7-boost-mtb-wheelset-2018/rp-prod166450 Mogę prosić szanownych kolegów o poradę czy w/w koła bedą pasowały?

 

Dziękuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane fulcrumy to koła boost z osiami przelotowymi czyli przód 15x100 i tył 12x148. U Ciebie zdaje się jest standard non-boost w dodatku na szybkozamykacze.

50EUR taniej kupisz zestaw kół DT swiss m1900. W zestawie są adaptery osi i tarcz. Szerokość podobna, masa ~100g większa. Dodatkowo do DT kupisz każdą najdrobniejszą część zamienną w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spoiler
Spoiler

 

 

Koła przybyły i kilka innych dupereli. Nie obyło się jednak bez problemów, kupiłem nowe tarcze hamulcowe w standarcie IS, wraz z kołami są jednak adaptery IS to Central Lock, moje pytanie brzmi czy taki klucz będzie odpowiedni ? https://www.bike-discount.de/en/buy/park-tool-bottom-bracket-tool-bbt-9-26331 

Serdecznie dziękuje i podrawiam.

IMG_6787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry Polak po szkodzie :-) Klucz do kaset i bacik mam, jestem w trakcie składania. Mam tylko problem z tylnym kołem, nie mam pojęcia jak założyć te adaptery, przeszukuję internety ale coś mi kiepsko idzie :-(

Nijak nie pasują

IMG_1782.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąc adaptery obecnie osadzone (na oś 12x142). Załóż kasetę i tylko przyłap ją nakrętką i energicznie szarpnij za kasetę. Wyjdzie bębenek i wypadnie adapter od strony napedowej. Bębenek wciskasz na miejsce. Teraz bierzesz szpilkę szybkozamykacza, wsadzasz od strony napędowej tak żeby się oparła na drugim adapterze od wewnątrz i ręką energicznie uderzasz w szpilkę - wyskoczy drugi adapter. Na końcu montujesz te ze zdjęcia.

Coś na tej zasadzie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Niestety, bez bliskich znajomości z drzewami się nie obędzie, często jeżdze po lasach :-/ 

Tak się zastanawiam, wymieniając koła, wymieniłem tarcze, klocki hamulcowe oraz kasetę (SHIMANO Deore XT CS-M770) oraz łańcuch (CONNEX 908) Dzisiaj podczas jazdy zaobserwowałem że łańcuch mi przeskakuje. Łańcuch przeskakuje na większości zębatek na  kasecie i na wszystkich trzech tarczach na korbie. I teraz nie wiem czy łańcuch powinien się ułożyć czy szukać zębatek do korby lub całej korby. Zastanawia mnie tez czy na "strzelający" łańcuch mogą mieć wpływ zużyte kółka przerzutki w wózku przerzutki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest moja wersja i takiej wersji będę się trzymał :-)  Nadmienię tylko że to opinia osoby niedoświadczonej. Najcześciej jest to podczas podjeżdżania nawet pod lekki wzniesienie, najpierw słyszę dźwięk łańcucha i później robie obrót korbą o jakieś ćwierć obrotu bez żadnego obciążenia. WYDAJE mi się, tak jakby łańcuch znalazł odpowiednie utawienie i wskoczył na zębatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...