Skocz do zawartości

[koła] Wymiana kół na nowe Fulcrum Red Zone 7


kowjack

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli był przed wymianą kół to zweryfikuje wpierw długość łańcucha i ustawienie przerzutki tylnej śrubą B - rozczytaj o dobieraniu dł łańcucha (metoda z przymierzaniem nie liczeniem) i regulacji śrubą B

https://roweroweporady.pl/jak-dobrac-dlugosc-lancucha-rowerowego/

https://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,regulacja-tylnej-przerzutki-srubka-b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego Dokumosa, łańcuch skracałem według poradnika, obejrzę też regulacje przerzutki. Musze też obejrzeć wózek przerzutki. Kiedyś aby się ratować przed upadkiem na duże głazy poleciałem całym bokiem na geste zarośla, krzaki - dziki żywopłot. Pamietam że prostowałem wtedy wózek przerzutki. Postaram się to dokładnie obejrzeć.

 

Dziękuje za Twoja pomoc i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak przerzutki jest prosty, założyłem niepoprawnie łańcuch, czyli w wózku przerzutki łańcuch poprowadziłem pod wypustką a powinno być nad wypustka, juz poprawiłem.

Zauważyłem natomiast, że przerzutka przeskakuje z największej zębatki nie na nastepną mniejszą zębatke ale na kolejna pomijając druga największą zębatkę i później juz przeskakuje kolejno co zębatkę aż do najmniejszej. Kiedy zjadę na najmniejsza zębatkę, na manetce pokazuje mi jeszcze jedno wolne miejsce na zjazd a łańcuch znajduje się juz na najmniejszej zębatce. Tak samo się dzieje kiedy zaczynam od najmniejszej zębatki. Zaczynam od najmniejszej zębatki( wskaźnik manetki pokazuje najmniejsze przełożenie) kliknę jedno przełożenie na manetce wyżej, łańcuch nie przeskakuje na wiekszą zębatkę dopiero kolejne przełożenie na manetce powoduje przeskok łańcucha na kolejna zębatkę. Rozumiem że przerzutka do regulacji.

 

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...