Skocz do zawartości

[accent] Accent Peak 27,5 2018 pękł.


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

wrzucam coby było info dla zainteresowanych. Rower zbudowany 10 kwietnia 2018, wczoraj po niespełna dwóch miesiącach jeżdżenia - się poddał. Szczęśliwie nic mi się nie stało.

Niestety, mimo, że rama nowa, to Accent się odwraca plecami ode mnie, ponieważ nie posiadam paragonu, rama była nagrodą w zawodach. Co do okoliczności to żadnego wypadku, dzwona, uderzenia, po prostu mocne kręcenie po czasem lepszych a czasem gorszych drogach. Rama sugerowała że coś jest nie tak na 5 minut wcześniej cykaniem do obrót korbą. Podejrzewałem wkład suportu, ale ostatecznie przy ostrzejszym podjeździe usłyszałem TRACH a tylne koło stało się strasznie wiotkie.

42725037471692912651.jpg

 

I tak oto szukam nowej ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem okazji jak składałem ale teraz mogę przy rozbiórce.

 

@Dokumosa - no rzeczywiście stery inne, ale podsiodłówka i nonboost jest ok, bo chodzi mi o ten poprzedni model:

http://allegro.pl/rama-dartmoor-primal-27-5-26-2015-petrol-m-i6950671531.html

Stery to nie majątek. Ale chyba skończy się na Peaku coby wszystko plug&play podpasowało. Zaszaleję i sobie czarno czerwonego sprawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Fakt, ten stary primal ma podsiodło 31,6. Stery można nabyć za 40zł (neco H373). Dobrze przypatrz się geo bo jak dla mnie w tym primalu trochę wysoko jest BB i reach mógłby być dłuższy.

No i przede wszystkim - firma nie chce uznać Ci reklamacji a Ty kupujesz u nich kolejną ramę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam na nią gwarancji, napisałem w pierwszym poście - rama to wygrana w zawodach.

Nie wiem czy chce mi się przekłądać to wszystko w inną ramę, musiałbym kable hamulcowe zarabiać nowe, stroić wszystko i ustawiać. A tak - kupuję za 669 nówkę, z gwarancją i mogę ino gwizd wrócić do jeżdżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja z Accenta :) może sprostuję sytuację. Pan Marcin napisał do nas wczoraj o godzinie 22. Mój mąż zawsze się irytuje jak odpisuję Klientom po 22, ale tak już mam, że staram się by jak najszybciej mieli info. Oczywiście, że pęknięcie podlega gwarancji (tak też Panu napisałam) i w totalnej większości przypadków od ręki wymieniamy ramę. Pan Marcin nie wygrał tej ramy, tylko kupił ją na Allegro od kogoś (kogo?) kto twierdzi, że ją wygrał (gdzie, kiedy, jak?). Na 100% to nie my (Accent) byliśmy fundatorem owej nagrody. Nie znamy jej pochodzenia, nie wiadomo gdzie i skąd się wzięła. Oczywiście, że chcę Panu pomóc, tak samo jak mój kolega i brand manager Accenta. Jesteśmy dość dużą firmą, i niestety/stety obowiązują nas pewne procedury. Musimy mieć jakiś papier, cokolwiek. Miałam plan, że dziś rano odpiszę Panu Marcinowi, żeby podjął próbę ustalenia skąd jest ta rama. Jeśli ufundował ją jakiś sklep to może dotrzemy do papierów. Wymaga to jednak skontaktowania się ze sprzedającym. Ale to już sprawa na priv z Panem Marcinem. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zrozumieć Accenta, ale kolega wyżej dobrze radzi - spróbuj może przez organizatora wyścigu gdzie ją wygrałeś. 
Kiedyś wygrałem w konkursie tablet, który potem chciałem sprzedać. Kupujący zapytał mnie jak z gwarancją więc uderzyłem do organizatora, a potem do producenta i na podstawie numeru seryjnego dostałem info o gwarancji.
Ja bym walczył.

edit.
no to cervandes pominął dość istotny wątek w sprawie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, syrobb napisał:

Ciężko mi zrozumieć Accenta

No jesli to co pisze "Accent" post wyzej to prawda, to ja sie nie dziwie Accentowi :P

 

Teraz, karo_fu napisał:

Mój mąż zawsze się irytuje jak odpisuję Klientom po 22

To powinien dać sobie na looz, i odpisac nastepnego dnia :P Ten kawałek o męzu jest słaby ;-) ja bym takich rzeczy po forach nie pisał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, są firmy podchodzące do sprawy bardzo pro i w strone klienta, np Garmin, jesli cos siądzie, a sa pewni żę produkt jest oryginalny i nie było majstrowane, bardzo czesto nikt nie pyta nawet o papiery....tylko wymina z pocałownaiem w rąsie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Tak czy siak, są firmy podchodzące do sprawy bardzo pro i w strone klienta, np Garmin, jesli cos siądzie, a sa pewni żę produkt jest oryginalny i nie było majstrowane, bardzo czesto nikt nie pyta nawet o papiery....tylko wymina z pocałownaiem w rąsie. ;-)

Do Garmina nam rzeczywiście jeszcze "trochę" daleko :)  Ale staramy się wychodzić w stronę Klienta, także w tym przypadku tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karo_fu napisał:

Ale staramy się wychodzić w stronę Klienta, także w tym przypadku tak jest.

Trzymam kciuki za to by dogonic gigantów :P

 

Teraz, cervandes napisał:

Co, przepraszam, pominąłem?

No jest różnica w tym jak przedstawiłeś sprawę tu na forum, z postu mozna było wywnioskować że to Ty ja wygrałeś, okazuje się, że odkupiłeś od kogos kto rzekomo wygrał... teraz nawet niewiadomi gdzie, kiedy  i czy wogole wygrał :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karo_fu Co niniejszym potwierdzam. Z tym zastrzeżeniem, że "staramy się wychodzić..." zaczęło się dopiero po wrzuceniu informacji tu, na forum oraz na profilu facebookowym Cycling 3City z pytaniem czy spawać czy wymieniać na nową, bo gwarancja mi nie przysługuje z racji braku paragonu. Wczorajsze stanowisko Accent było takie, że ze względu na procedury wymagany jest dowód zakupu a co zaznaczone wyrażnie - takowego nie posiadam.

Teraz, cinol123 napisał:

No jest różnica w tym jak przedstawiłeś sprawę tu na forum, z postu mozna było wywnioskować że to Ty ja wygrałeś, okazuje się, że odkupiłeś od kogos kto rzekomo wygrał... teraz nawet niewiadomi gdzie, kiedy  i czy wogole wygrał :P

 

Aha, czyli fakt że rama pękła, że miała 50 dni w tym 1500km jazd, że nie mam paragonu, że nie przysługuje mi gwarancja to za mało szczegółowy opis sytuacji. Bo ma znaczenie czy wygrał ją ten czy inny człowiek. 

 

Tymczasem fakt jest taki, że paragon od ramy zostanie mi dostarczony. @karo_fu - wygląda na to, że sprawa zostanie rozwiązana "zgodnie z procedurami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

@karo_fu Co niniejszym potwierdzam. Z tym zastrzeżeniem, że "staramy się wychodzić..." zaczęło się dopiero po wrzuceniu informacji tu, na forum oraz na profilu facebookowym Cycling 3City z pytaniem czy spawać czy wymieniać na nową, bo gwarancja mi nie przysługuje z racji braku paragonu. Wczorajsze stanowisko Accent było takie, że ze względu na procedury wymagany jest dowód zakupu a co zaznaczone wyrażnie - takowego nie posiadam.

Nic się nie zmieniło, potrzebujemy papier i potrzebujemy wiedzieć skąd jest rama. Prosił Pan wczoraj o kontakt dzisiaj rano, co też uczyniłam :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cervandes napisał:

Aha, czyli fakt że rama pękła, że miała 50 dni w tym 1500km jazd, że nie mam paragonu, że nie przysługuje mi gwarancja to za mało szczegółowy opis sytuacji. Bo ma znaczenie czy wygrał ją ten czy inny człowiek. 

A kto to wie ? czy ma 50 dni ? i 1500km ?  jest tylko twoje mało precyzyjne słowo... nie wystarczy nie kłamać, czasem trzeba być precyzyjnym,  bo pozostawiajac pewne rzeczy w domysle lub niedopowiedzenie, nie masz prewnosci ze druga strona domysli sie tego co Ty masz w swojej głwoie. Np moge napisac na forum motocyklowym że jezdze KTMem, kto pomysli ze chodzi o rower ? :>

Wiekszosć firm (nie tylko z branzy rowerowej) działa na takiej zasadzie, że bez paragonu nie załatwisz nic.   I coby nie mowic maja w tym sporo racji, nie musza sie przejmowac ludzmi ktorzy nie ogarnaija paragonów,  faktur, i nikt wtedy sie nie zastanawia jaka byla droga danego egzemplarza, nie masz papierów, jest po sprawie, koszt utrzymania produktu jest duzo nizszy.  Dlatego wazne jest czytanie warunkow gwarancji itd przed zakupem :P

I na moje, teraz Acent robi ukłon w Twoja strone, bo nie nabyles tej ramy z oficjalnego zródła, sam przyznales sie ze odkupiles ja bez papierów. Jesli chcielby sie sztywno trzymac procedur , już byc mogł szukac NOWEJ ramy za swoją kase. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...