Skocz do zawartości

[Rower] Gravel Merida Silex z jedną czy dwiema tarczami z przodu?


Sariensis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po wielu latach jazdy crossowej nadszedł czas na nowy rower, wybór padł na Gravela Merida Silex 600 lub 700, mam jednak pytanie do tych, którzy jeździli na Gravelach, czy wybrać model z jedną czy dwiema tarczami z przodu? Moje typy to:

https://www.rowerymerida.pl/produkt1529/silex-700-rower-merida.html

https://www.rowerymerida.pl/produkt1530/silex-600-rower-merida.html

 

być może jest inny producent w podobnej klasie, cenie i specyfikacji?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rzeczowe opinie poparte doświadczeniem w jeździe na Gravelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zastrzegam, że doświadczenia nie mam, ino teoria na papierze ;) 

Bicycle Gear Calculator https://goo.gl/yR1UQS mówi, że z miękkiej strony to różnią się niewiele (choć w górach i na pagórkach może to miec znaczenie), a prawie 1,5K w cenie to jednak spora różnica. No i mi bardziej podoba się jeden blat zamiast dwóch (i mniej części które sie moga zepsuć), a i malowanie tez IMO fajniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, goTomek napisał:

Z góry zastrzegam, że doświadczenia nie mam, ino teoria na papierze ;) 

Bicycle Gear Calculator https://goo.gl/yR1UQS mówi, że z miękkiej strony to różnią się niewiele (choć w górach i na pagórkach może to miec znaczenie), a prawie 1,5K w cenie to jednak spora różnica. No i mi bardziej podoba się jeden blat zamiast dwóch (i mniej części które sie moga zepsuć), a i malowanie tez IMO fajniejsze.

 

Chyba masz rację, przewidziało mi się, że tam jest 11-44.

Czyli mamy 44-42 vs 34-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goTomek napisał:

Z góry zastrzegam, że doświadczenia nie mam, ino teoria na papierze ;) 

Bicycle Gear Calculator https://goo.gl/yR1UQS mówi, że z miękkiej strony to różnią się niewiele (choć w górach i na pagórkach może to miec znaczenie), a prawie 1,5K w cenie to jednak spora różnica. No i mi bardziej podoba się jeden blat zamiast dwóch (i mniej części które sie moga zepsuć), a i malowanie tez IMO fajniejsze.

 

Muszę to jeszcze raz przemyśleć, przetestować oba I wybrać, faktycznie silex 600 ma bardzo dobre opinie, ale 700 nie znalazlem w ogóle. Dzieki za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość tarcz nie ma znaczenia tylko ich zakres w połączeniu z kasetą. "Miękkie" przełożenia w tych dwóch rowerach chyba takie same. Na ultegrze możesz pojechać szybciej na tej samej kadencji.

Sam miałem taki dylemat i właśnie zamówiłem rower z napedem 1x. Liczę się, że przeskoki pomiędzy poszczególnymi biegami będą większe.

Ja kręcę bardzo gęsto i tarcza 34 z przodu na płaskim to za mało, nawet przy mniejszych prędkościach. Z kolei 50 będzie dużo. Wiem, że będę musiał przerzucać pomiędzy blatami z przodu używając często skrajnych zębatek z tyłu - a tego nie chce. 44 z przodu będzie idealnym rozwiązaniem. Ale to kwestia indywidualna.

Druga sprawa to osprzęt. Ja nigdy shimano nie lubiłem, zwłaszcza do tego typu roweru. W przypadku 105 to wszystko lata na wertepach, do najnowszej ultegry dorobili nową przerzutkę (lada dzień ma sie niby ukazać, albo juz jest) - będzie pewnie lepiej. Zawsze miałem Campe - twarde przełożenia. Sram jest podobny i nic nie lata. Mi to odpowiada.

Poczytaj o sztywności korb Apex - rzuciło mi się tu i tam, że trochę gumowate - ale możliwe, że to tylko plotki. Nowa ultegra zbiera świetne recenzje.

Musisz się przejechać - to sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bralem pod uwage Gianta, przetestuje tez Gianta. Dzieki za wszelkie rady, tak przy okazji, to gdzie znajde regulamin forum, bo za ten temat dostalem ostrzezenie od @durnykot, podobno cos tam jest nie tak w pkt. 2b I chcialbym sie zapoznac, a swoja droga ciekawe forum rowerowe, na ktorym dostaje sie bana za dyskusje o rowerach:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Tak, bralem pod uwage Gianta, przetestuje tez Gianta. Dzieki za wszelkie rady, tak przy okazji, to gdzie znajde regulamin forum, bo za ten temat dostalem ostrzezenie od @durnykot, podobno cos tam jest nie tak w pkt. 2b I chcialbym sie zapoznac, a swoja droga ciekawe forum rowerowe, na ktorym dostaje sie bana za dyskusje o rowerach:).

2. Zakładanie Tematu

b.) Temat rozpoczynamy od wpisania w nawiasie kwadratowym ogólnej informacji, czego dotyczy dany wątek. Następnie dodajemy krótki, ale konkretny opis zagadnienia. Ma to na celu ułatwienie innym użytkownikom poruszania się po forumowym archiwum, natomiast autorowi wątku zapewni maksimum szans na uzyskanie szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a (Rower) w nawiasie to za mało? O co kaman bo nie bardzo rozumiem intencje, co w temacie jest niezgodne z zacytowanym pkt. 2b regulaminu?

 

oto treść bana, może kolega @durnykotmoże wyjaśnić za co jest kara?

 

Witaj Sariensis, 
Otrzymałeś ostrzeżenie od durnykot za komentarz dodany w temat, [Rower] Gravel Merida Silex z jedną czy dwiema tarczami z przodu? 
 

Powód: Pkt 2b zasad pisania - źle napisany tytuł tematu.
Zawartość: [Rower] Gravel Merida Silex z jedną czy dwiema tarczami z przodu?
Kara:
  • Przyznano punktów: 1, nie wygasają nigdy.
   
Notatka:

Regulamin, pkt 2b


Zanim będziesz mógł ponownie dodawać posty, musisz zapoznać się z otrzymanym ostrzeżeniem.
Zapoznaj się z ostrzeżeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...