Skocz do zawartości

[Kupno pierwszego elektryka] Używany czy może złożyć?


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni weekend miałem okazje pojeździć na elektryczny Trek Powerfly 7 FS i stwierdziłem ze muszę sobie sprawić podobny rower;), ale nie chcę na niego przeznaczać 24k:P , dlatego wybór padł na używkę (na trasie spotkałem posiadacza Haibike z silnikiem boscha który kupił go używanego za około 8k i polecał własnie używkę).

Dzisiaj udało mi się znaleźć w bardzo dobrej cenie Haibike Sduro AllMtn RC, tylko że ma on silnik yamahy a nie boscha oraz kosztuje bardzo mało jak na ten rower (niecałe 5k).

Uważacie że warto zainteresować się tym rowerem i silnikiem? Na co zwrócić uwagę?

Z jednej strony full to fajna zabawa i do tego dzięki napędowi odpada jego największa wada czyli waga i ciężkie podjazdy, a z drugiej strony mieszkam w Toruniu, gdzie raczej go nie wykorzystam:P.

Innym pomysłem jest kupienie napędu i złożenie samemu, ale nie wiem czy nie lepiej zaufać konstruktorom i nie kupić gotowej konstrukcji, bo nie chciałbym żeby mi się rozpadł jak pojadę w góry z nim:P

Edytowane przez Szuwar333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k to nie dużo, pytanie jaki jest stan baterii i reszty osprzętu, bo trochę to podejrzane..

złożyć fulla za taki hajs to będzie ciężko, raczej impossiblu.. Chyba że stara używka plus zestaw do przeróbki tak jak niejaki Taba:  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co prócz baterie (i normalnych rowerowych "sprawy") powinieniem spojrzeć?

Są jakies elementy, prócz baterii, które są bardzo drogie lub niedostępne ? Jestem świadom i przygotowany na to że jak kupię go za 5k to zostawiam sobie jeszcze jakąś kasę na "naprawy".

Czy baterie muszę kupić nową (na szybko sprawdziłem to kosztuje 2k:P), czy można je regenerować?  Bo wiadomo że sprzedający pisze że bateria OK, ale życie mnie nauczyło że nie zawsze można ufać ludziom:P

 

Co do samej konstrukcji i napędu, czy te Haibikie działają tak samo jak Trek Powerfly, to znaczy wybiera się program i wspomagają gdy się pedałuje i tylko wtedy? Słyszałem historie o elektrykach które po zaprzestaniu pedałowania potrafiły jeszcze "ciągnąć".

Edytowane przez Szuwar333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten Haibike co oglądałem to była "ściema" bo aukcja została usunięta, konto usunięte, email i wszystko usunięte.

Co do baterii to dowiadywałem się, że regeneracja to koszt ok 1000zł.

Co byście polecili w granicach 4-6k, na pierwszego elektryka (używanego)? Wolę chyba kupić gotowca, nie śpieszy mi się więc mogę "popolować" na okazje.

Co sądzicie o :

http://allegro.pl/trek-powerfly-5-rower-elektryczny-i7376222632.html#thumb/7

https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-powerfly-5elektryczny-CID767-IDrdhW1.html#d752187eaf

Czy może jednak poszukać innego modelu? Rower ma się nadawać też do jeżdżenia w terenie lżejszym i cięższym (2-3 razy wypad w góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...