Skocz do zawartości

[Rower] Zdroworozsądkowy MTB29'' do 2500-3000 zł


RVN86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

forum śledzę i czytam od dawna ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i oczywiście zasięgnąć rady :)

Krótki opis:

- do niedawna posiadałem 3 rowerki - solidny MTB 29'' w góry, przełaja do miasta oraz mieszczucha - w ubiegłym tygodniu sprzedałem wszystkie trzy aby kupić coś tańszego i bardziej uniwersalnego (wiem takie pojęcie nie istnieje ale chce się chociaż zbliżyć :)). Czasu mam mniej na rower a w góry np. w ubiegłym roku nie pojechałem ani razu :(

 

Mam 189 cm wzrostu i ok. 85-90 kg wagi. 80% jazdy po szutrze i ubitych terenach i 20% to np. góry wyprawowo lub singletracki. Asfaltu unikam.

Początkowo chciałem cross lub MTB29'' do 2000 zł ale obecnie to już przeszłość...

Obecnie zwiększyłem budżet do 2500-3000 zł i szukam MTB 29'' z mocowaniem na ewentualny bagażnik i sakwy (zmienię opony na coś cieńszego) - poniżej widzę że ciężko będzie znaleźć coś sensownego :(

Geometria bardziej rekreacyjna do dłuższych przelotów.

 

Z uwagi na dostęp do tańszych źródeł na tą chwilę mam coś takiego na oku:

1. Cube Attention 2018 (nie SL bo tutaj wypadam z budżetu) - http://tiny.pl/g88tc

2. Cannondale Trail 5 2018 - http://tiny.pl/g88tf

 

Lub coś tańszego na zasadzie:

3. Cube Analog 2018 - http://tiny.pl/g88t5

4. Ghost Kato 4.9 2018 - http://tiny.pl/g88t1

 

Szukam pomocy na zasadzie zdrowego rozsądku :) Lubię spontaniczne wypady na single jednak teraz chyba częściej będę zasuwał z sakwami i namiotem - nie chciałbym wydawać fortuny na rower a te propozycje wydają mi się bardziej sensowne na rynku. Do tej pory byłem mocno nakierunkowany na Cuba którego lubię :)

- poz. 1 i 2 cenowo zbliżone - Canon przemawia lepszym całościowym osprzętem i taperowaną główką, jednak boje się tego amorka - niby powietrze ale to Suntor. Korba tez jakaś inna ale napęd 2x10 w porównaniu do Cuba. Cuba ma z tyłu XT, korbę od Shimano i teoretycznie tańszy w utrzymaniu napęd 3x9 oraz amorek.

- poz. 3 i 4 to tzw półka niżej ale też nie najgorzej - z tych dwóch mimo wszystko chyba Cube do mnie przemawia? Szkoda że manetki i korba to Acera/Alivio?

 

Wiadomo - napalona osoba myśli troszkę inaczej ale proszę o poradę i ewentualną sugestię chłodnym okiem - być może wystarczy mi Analog do tego typu zastosowań?

Czy warto dopłacać te ok. 300 zł do wyższej półki? Odczuje tą różnicę np. między Analogiem i Attention?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widelcu w Cube czytełem dość przychylne opinie jak na spręzynę - a czy w Cannondalu nie bać się tego Sountoura? I kaseta Sunrace (ale to mniejszy problem)

Zawsze kojarzyło mi się to z marketami... Czy jeśli nie planuje większej rozbudowy to czy taperowana główka będzie tak istotna?

Panowie, potrzebuję podjąć decyzję dzisiaj - czy mógłbym prosić o jakąś konstruktywną krytykę? :)

Dzięki

Edytowane przez RVN86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RVN86 napisał:

O widelcu w Cube czytełem dość przychylne opinie jak na spręzynę

W moim Ateention wytrzymał mi prawie 11000 km, także złego słowa nie powiem. Teraz założyłem Suntor Raidon.

 

8 minut temu, RVN86 napisał:

Czy jeśli nie planuje większej rozbudowy to czy taperowana główka będzie tak istotna?

Tak, będzie bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Rock Shost jest git ale o tym Suntourze mało co można wyczytać dlatego się obawiam ten Cannondale.
Cannon zawsze kojarzył mi się z marką Premium, natomiast ten amorek z marketami.

Kolejna rzecz to tapered ale na stery - SR Suntour XCR RL, 1-1/8", 29"
Nie wyklucza to normalnego działania? Wiem ze są podobno adaptery.

Z tego co patrze to cenowo wychodzi najtaniej Analog -> Trail 5 -> a pozniej za dopłatą ok. 300 zł - Attention.
Rozumiem więc że z tych propozycji najsensowaniejszy wydaje się Cannon? :)

Dziękuję :)

Edytowane przez RVN86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...