Skocz do zawartości

[Hamulce] Nowy rower z Shimano BR-M500 - zostawić czy wymienić ?


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Zdecydowałem się na Treka Procalibra do zabawy w błocie i wyscigów w kurzu ....fabrycznie wyposażony jest w hamulce BR-M500, które podobno lokowane są poniżej Deore. 

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/shimano/BR-MT500.html

 

Mają niby Servo Wave i odpowietrzanie jednokierunkowe, ale ...

zastanawiam sie, czy od razu ich nie wymienić na coś lepszego - np XT. jest sens, czy raczej dać szansę m500 ? 

 

kupuję ten rower tylko do lokalnych ogórków, a że mam niedaleko w Beskidy ... to do lokalnych górskich ogórków przede wszystkim :)

 

z góry dziękuję za porady, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem ten post, ale jest jednak ciutke inny, bo autor tamtego posta ma już XT z poprzedniego roweru, a ja muszę kupić swiezynki. 

Jednak jest tam wystarczająco dużo argumentów, żeby podjąć decyzję o zmianie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie spotkałem sie z klamką co nie pasuje od shimano do shimano ... Natomiast zacisk XT jest na banjo. Jak kupisz zacisk w Boxie, wewnątrz powinny być klocki, śruba, uszczelki. W oemach może tego nie być. Zamiast śruby bywa taka zaślepka, czyli zwykła śruba m6 na krzyżak wkręcona w miejsce banjo. To generuje dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...