Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Mam problem z wybiciem.


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy lekko wybije się od ziemi amortyzator wydaje jakby metaliczny dźwięk,proszę o pomoc.Rozkręcenie nie wchodzi w gre,do serwisu mam 30 km także w konieczności podjade.Czy to może zepsuć mi amortyzator?Rower to wheeler protron xt-40,dokładnej nazwy amora nie mam ale jest to firma FUEGO(przynajmniej tak pisze na amortyzatorze).PS:wcześniej wogóle się nie uginał więc spryskałem go brunox deo i przez 3 miesiące nic się nie działo,a od 2 dni masakra,najbradzie boje się że się zepsuje a ja dopiero za 2 tygodnie dam rade podjechać do serwisu.Jeżeli jeszcze raz spryskam go brunoxem to coś da?

Ogólnie stuka kiedy wraca do "zwykłej formy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie amortyzator lecz produkt amortyzatoro-podobny. Po drugie- bez rozkręcenia się nie obejdzie, o ile dobrze znalazłem to tam w środku nie ma nic poza sprężyną, więc jeśli nie masz 2 lewych rąk to powinieneś sobie bez problemu poradzić(tylko tubę smaru potrzebujesz) w innym razie zawieź do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:kiedy wyszedłem na dwór i dokładnie zobaczyłem amortyzaotr okazało się że działa jakby poszła jakaś sprężyna uszczelka,kiedy po prostu stoji i nikt na nim nie siedi to jest okej ale kiedy podczas takiego pezczynnego stania podniose kierownice wydobywa się ten dźwięk i amrtyzator spada na dół bez żadnych nacisków lata jakby się nie trzymał całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej widelec do wyrzucenia. Poszły ślizgi, śruba mocująca albo nawet sprężyna (w co akurat wątpię). Ogarnięty serwisant go może naprawić, ale tak czy tak się ponownie rozleci, wychodzi na to że go używasz "zbyt ostro". Zauważ proszę naklejkę na dole goleni mówiącą że nadaje się on tylko do spokojnej jazdy po parku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piciu256 napisał:

Po pierwsze, to nie amortyzator lecz produkt amortyzatoro-podobny. Po drugie- bez rozkręcenia się nie obejdzie, o ile dobrze znalazłem to tam w środku nie ma nic poza sprężyną, więc jeśli nie masz 2 lewych rąk to powinieneś sobie bez problemu poradzić(tylko tubę smaru potrzebujesz) w innym razie zawieź do serwisu.

Update:kiedy wyszedłem na dwór i dokładnie zobaczyłem amortyzaotr okazało się że działa jakby poszła jakaś sprężyna uszczelka,kiedy po prostu stoji i nikt na nim nie siedi to jest okej ale kiedy podczas takiego pezczynnego stania podniose kierownice wydobywa się ten dźwięk i amrtyzator spada na dół bez żadnych nacisków lata jakby się nie trzymał całości.Nie dam rady go sam rozkręcić,ile kosztowała by taka wymiana smaru,nie zapsuje się przez te 2 tygodnie jeżeli będę robił wheelie itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piciu256 napisał:

Nie posiadam czarodziejskiej kuli, wybacz. Skąd jesteś? Bez obejrzenia go nie mam jak zdiagnozować, a czy się nie rozleci to sam musisz zdecydować, czy warto ryzykować utratę zębów.

Ok a masz linka do tego widelca i ile bo kosztował nowy?

Jestem z Jurkowa 60 km do krakowa

Pomiedzy krakowem a zakopanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego widelca bym nie kupował, lepiej dołożyć do XCR'a- ten się nie rozleci od byle skakanie po krawężnikach, wszelkie gorsze wynalazki się rozpadają szybko jeśli się je podnosi z ziemii. Za 350zł jest to naprawdę dobry sprzęt. http://allegro.pl/amortyzator-as69-27-5-xcr32-ds-lo-2017-dysk-i7372594989.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piciu256 napisał:

Tego widelca bym nie kupował, lepiej dołożyć do XCR'a- ten się nie rozleci od byle skakanie po krawężnikach, wszelkie gorsze wynalazki się rozpadają szybko jeśli się je podnosi z ziemii. Za 350zł jest to naprawdę dobry sprzęt. http://allegro.pl/amortyzator-as69-27-5-xcr32-ds-lo-2017-dysk-i7372594989.html#thumb/2

Tylko on jest pod 27,5" a ja mam 26",ogólnie ten rower będzie zmieniany,rama na horneta amor na marzocchi 888 ale na razie nie ma hajsu i czy ten amor przetrwa zwykla jazde do kona czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, z fusów wróżyć nie będę, zanieś do kogoś kto się nie boi odkręcić 2ch nakrętek i niech zobaczy zakres zniszczeń, może będzie ok, a może w pewnym momencie odpadnie koło podczas spokojniej jazdy.

Z kołem moja pomyłka, taki rozmiar koła wypluł google przy zapytaniu o twój rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piciu256 napisał:

Jak już mówiłem, z fusów wróżyć nie będę, zanieś do kogoś kto się nie boi odkręcić 2ch nakrętek i niech zobaczy zakres zniszczeń, może będzie ok, a może w pewnym momencie odpadnie koło podczas spokojniej jazdy.

Z kołem moja pomyłka, taki rozmiar koła wypluł google przy zapytaniu o twój rower.

A dałbyś linka do amora do kół 26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/amortyzator-as73-26-xcr-ds-lo-dysk-suntour-4-kol-i7355678822.html

XCR znosi nawet ostrzejsze katowanie, koleś na YT zrobił na nim dropa Pinkbike+ kilka razy backflip oraz zjazdy downhillowe, i się nie rozleciał (za to zgiął korbę w rowerze :P ) chociaż nie wiadomo jak długo takie coś wytrzyma, nie testował do zniszczenia ;) 

Filmik z testem.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piciu256 napisał:

http://allegro.pl/amortyzator-as73-26-xcr-ds-lo-dysk-suntour-4-kol-i7355678822.html

XCR znosi nawet ostrzejsze katowanie, koleś na YT zrobił na nim dropa Pinkbike+ kilka razy backflip oraz zjazdy downhillowe, i się nie rozleciał (za to zgiął korbę w rowerze :P ) chociaż nie wiadomo jak długo takie coś wytrzyma, nie testował do zniszczenia ;) 

Filmik z testem.

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Dzięki

6 minut temu, piciu256 napisał:

http://allegro.pl/amortyzator-as73-26-xcr-ds-lo-dysk-suntour-4-kol-i7355678822.html

XCR znosi nawet ostrzejsze katowanie, koleś na YT zrobił na nim dropa Pinkbike+ kilka razy backflip oraz zjazdy downhillowe, i się nie rozleciał (za to zgiął korbę w rowerze :P ) chociaż nie wiadomo jak długo takie coś wytrzyma, nie testował do zniszczenia ;) 

Filmik z testem.

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

I będzie kompatybilny z moim rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piciu256 napisał:

http://allegro.pl/amortyzator-as73-26-xcr-ds-lo-dysk-suntour-4-kol-i7355678822.html

XCR znosi nawet ostrzejsze katowanie, koleś na YT zrobił na nim dropa Pinkbike+ kilka razy backflip oraz zjazdy downhillowe, i się nie rozleciał (za to zgiął korbę w rowerze :P ) chociaż nie wiadomo jak długo takie coś wytrzyma, nie testował do zniszczenia ;) 

Filmik z testem.

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Ej a w tej cenie nie lepiej będzie zbarać jakąś używke np:marzocchi drop off 150mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 08:24, piciu256 napisał:

Nie wykluczone, ale nie do tego roweru po pierwsze, a po drugie w takiej cenie to pewnie są już zajechane te widelce, choć nie znam się, więc może ktoś inny się wypowie. 

dziś sprawdzałem rower w boju,skakałem na nim z naciskiem na amortyzator,próowałem bez rozkręcania wyciągnąć koło(żeby sprawdzić czy odpadnie),I NIC tylko się tłucze a podczas podniesienia amortyzator wylatuje tylko na kilka mm ale się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontujesz do tej ramy amor o skoku 150mm to na własne ryzyko. Rama nie była pod to projektowana. Ostrzegam, abyś zębów nie zbierał z ulicy, po tym jak główka ramy pęknie.

Kup XCR jak radził kolega. To najtańsze z sensownnych widelców jakie można kupić. Oczywiście do spokojnej jazdy nie skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...