Skocz do zawartości

[porównanie] Trek Procaliber 6 VS Trek X-caliber 9


slazakmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat dwóch, poniższych rowerów:

1. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-6/p/21816/

2. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/21709/

 

Te dwa rowery dzieli cena/różnica około 1000zł. Z tego co wyczytałem, różnią się:

- amortyzatorem

- korbami

- brakiem rozdzielacza IsoSpeed w x-caliber

- lekko geometrią

 

1. Czy to wszystkie, znaczące różnica a może ja jako amator, nie dotrzegam innych, ważnych różnic?

2. Czy powyższe zmiany są warte tego, aby dopłacić 1000zł do Procalibra?

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc / opinie na temat tych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to w każdym będą słabe heble. Po prostu trzeba od razu wymienić na lepsze. Tyczy się to również kół. Nic na to nie poradzimy, taka polityka kochanych producentów. Zamydlą Ci oczy lepszym amorem lub przerzutkami, a reszta z najniższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat amortyzator jest znacznie droższy od hamulców, wiec ja mając do wyboru rower z Rebą i hamulcami Altus, a taki sam z hamulcami SLX ale amortyzatorem XC30 wybiorę jednak ten pierwszy.

 

@slazakmtb ja bym wybrał Procalibra o ile budżet na to pozwala - ma nowocześniejszą i bardziej zaawansowaną ramę + trochę lżejszy amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dezent napisał:

W tych pieniądzach to w każdym będą słabe heble. Po prostu trzeba od razu wymienić na lepsze. Tyczy się to również kół. Nic na to nie poradzimy, taka polityka kochanych producentów. Zamydlą Ci oczy lepszym amorem lub przerzutkami, a reszta z najniższej półki.

Chyba, ze wybierzesz Rose i zaakceptujesz zewnętrzne prowadzenie linek ;) Osprzęt mają bardzo dobry. 

Ten rower można wyrwać za 6500 a moze coś mniej.

 

 

Edytowane przez Pejot1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znazłem jeszcze jedną ofertę Cannondale: https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2017-wyprzedaz-rowerow-2017/gorskie-sztywne/f_si-3

Ten rower można znaleźć już za niecałe 6000zł (czyli coś pomiędzy X-Caliber a Procaliber)

Słyszałem wiele dobrego na temat F-SI.

Potwierdzacie?

 

Swoją drogą - dziś mierzyłem Procalibra i mam wrażenie, że pozycja jest "zbyt wyścigowa"/pochyła ( + prosta kierownica to chyba coś co nie bardzo mi odpowiada).

Może poszukując "uniwersalnego roweru górskiego", powinienem patrzeć na inną serię Treka/Cannondale? (bardziel trailowe?)

 

Karol

Edytowane przez slazakmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że muszę na nowo zweryfikować to, gdzie jeżdzę i gdzie mam zamiar jeździć.

 

Na dzień dzisiejszy 20% to asfaltowe ściezki, 50% leśne ścieżki / bardzo łagodne szlaki, 30% mocniejsze zjazdy i podjazdy.

Na pewno nie planuję startu w maratonach/wyścigach itd.

 

Tak naprawdę w 70% przypadków, zależy mi na komforcie jazdy, bardzo dobrym tłumieniu drgań, pewnosci za kierownicą a nie na szybkości.

Lubię także, jak coś kupuję zainwestować od razu w lepszy sprzęt.

 

Mam wrażenie, że na rynku pojawiło się tyle kategorii "górali", że ciężko mi już określić jaki "typ" jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...