Skocz do zawartości

[wypadek] kolejna śmierć na drodze


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi smutno po tym kolejnym bezsensownym wypadku.

Widać w dolnym rogu zdjęcia okulary...

To białe okulary z plastykiem który zajmuje część pola widzenia z boku,  coś jak martwy punkt w samochodowym lusterku...

 ...Po pewnym epizodzie dawno temu mam hopla, żeby nie jeździć na rowerze w tego typu okularach. Tej sytuacji nie widziałem  i to nie jest bezpośredni  komentarz tylko refleksja, związana z hipotezą że GG zjeżdżał przez dwa pasy w kierunku prawej krawędzi.

Wystarczyła np furgonetka czy suw który zasłonił kolarza i kierowca osobówki mógł ustrzelić go tak jak się trafia sarnę wyskakującą z krzaków bez muśnięcia pedału hamulca nawet.  Podkreślam, że nie znam żadnej relacji naocznego świadka . Ogólnie koszmar i tragedia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjecie mnie teraz, ale przypomnę temat  w którym mnie ebaliście jak twardo mówiłem, że miejsce rowerzysty jest na ddr, bo raz się uda, drugi, dziesiąty, a 11 raz już się nie uda. Warto pchać się na asflat "bo się chce przejechać" na nim zamiast męczyć się po krzywym ddr ?. Niedawno o tym pisałem, a teraz Grześ mi to uświadomił dobitnie. Nie znałem go, ale raz spotkałem w studio nagrań w Boguchwale i jak to bywa gdy się na coś czeka sporo rozmawia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Monika1996 napisał:

a mówią że sport to zdrowie...

Marchewka też jest zdrowa, ale jak by ją żreć bez umiaru, to zaszkodzi. Więc sport to zdrowie, poza wyczynem i quasi wyczynem. A, że sobie ludzie robią krzywdę? Jak się okazuje to i wystawa gołębi potrafi zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, miałem na studiach znajomego, który poślizgnął się w wannie i uderzył głową o jej krawędź, jego współlokatorzy znaleźli go martwego jak wracali z weekendu... Dlatego śmieszą mnie wypowiedzi typu "a nie mówiłem", które wypisuje Biesz766 (teraz powinien napisać, że po co się kąpać w wannie skoro prysznic bezpieczniejszy). Nieraz DDR potrafi stwarzać większe zagrożenie od poruszania się po jezdni, bo jest w tak złym stanie lub ma tak beznadziejny przebieg. Jeżdżąc na rowerze trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek wybierając drogę i starać się minimalizować takie sytuacje losowe jak wyżej opisywany wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
55 minut temu, m0d napisał:

Sugeruję tylko pominąć komentarze dla własnego zdrowia psychicznego. Takiej mieszaniny ścieku i abstrakcji dawno nie widziałem...

Dlatego zawsze jak się robi hurr cenzura internetu durr to dochodzę do wniosku że jednak pewne regulacje byłyby wskazane. Zwłaszcza w kwestii komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piter233 napisał:

Dlatego zawsze jak się robi hurr cenzura internetu durr to dochodzę do wniosku że jednak pewne regulacje byłyby wskazane. Zwłaszcza w kwestii komentarzy.

A jakie niby? "Najlepszą" regulacją jest cenzura. jest cenzura, jest "porządek" tak, jak go rozumie pracodawca cenzora. Tylko wolności nie ma i czasem sensu. A tak to sobie trolle potrolują a frustraci zrzucą trochę frustracji. A czasem ktoś, coś ciekawego wrzuci, czego w oficjalnych serwisach nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o cenzurowanie internetu. Chodziło mi raczej o jakąś odpowiedzialność za to co się pisze , np. żeby rowerzystów rozjeżdżać i tym podobne bzdurne komentarze. Hejt w internecie to niestety powszechne zjawisko, spowodowane głównie pozorną anonimowością. Co mi po wolności słowa i wypowiedzi, skoro napiszesz coś sensownego ale niezgodnego z przekonaniami innych to cię zakrzyczą i zwyzywają. Poczytaj sobie komentarze pod serią "Polskie Drogi", choć tam akurat panuje względny poziom, niektórzy kompletnie nie mają pojęcia o ruchu drogowym ale się udzielają, a kolejni idioci ich popierają. Dlatego "publicznie" udzielam się tylko na tym forum, bo przynajmniej panuje poziom dyskusji no i grono użytkowników jest wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piter233 napisał:

Nie chodziło mi o cenzurowanie internetu. Chodziło mi raczej o jakąś odpowiedzialność za to co się pisze , np. żeby rowerzystów rozjeżdżać i tym podobne bzdurne komentarze. Hejt w internecie to niestety powszechne zjawisko, spowodowane głównie pozorną anonimowością.

To prawda. Do czego taki niekontrolowany (niecenzurowany, owszem) hejt prowadzi, można na własne oczy prześledzić na przykładzie niedawnych wydarzeń w Birmie, cytując:

Cytat

A Reuters investigation earlier this month found thousands of Facebook posts calling for the extermination of the Rohingya and other Muslims, urging that they be shot, burned alive, fed to pigs, or fought “as Hitler did the Jews”.

W mojej ocenie wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się zachęcanie do przemocy. I "cenzurowanie internetu" w sensie wymuszania na administratorach usuwania zachęcających do przemocy wpisów jest jak najbardziej pożądane, a wręcz niezbędne.

A poza samym aspektem prawnym (czyli na poziomie państwa), "cenzura" ma sens także w odniesieniu do mniejszych społeczności jak fora:

Cytat

[...] 62 participants observed either a moderated or an unmoderated online community and answered questions about their intent to participate in the community. The participants who viewed the moderated community reported significantly higher intent to participate than participants who viewed the unmoderated community.

Co raczej nie powinno zaskakiwać, bo jak już ktoś wyżej zauważył – czytanie komentarzy na WP nie zachęca do czegokolwiek, a już najmniej do włączania się w tak śmieciową dyskusję. Na moderowanych forach pewien poziom jest egzekwowany, przez co wartościowe posty nie giną w gąszczu śmieci (i pewnie dlatego wciąż chce nam się tu dyskutować ;) ). Tu źródłowe badanie gdyby ktoś chciał przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...