Skocz do zawartości

[Szosa] dylemat rozmiaru ramy


koyotkzj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed zakupem roweru Btwin Ultra 900 CF i nie jestem pewny, który rozmiar powinienem wziąć przy moim wzroście 178, przekroku 83, 22 lata.

Mam do wyboru rozmiar S i M. Geometria S to: górna rura 545, główka ramy 130, baza kół 974, stack 532, reach 388, mostek 100, natomiast M to górna rura 560, główka ramy 150, baza kół 991, stack 548, reach 398 oraz mostek 110.

Prosiłbym o jakąś podpowiedź, niestety nie miałem okazji przejechać się na tym modelu z racji, że najbliżej rower w rozmiarze S jest w Warszawie, 400 kilometrów ode mnie. Z drugiej strony, jeździłem modelem 920 AF w rozmiarze M z geometrią: 548, główka ramy 147.5, baza kół 984, stack 556, reach 383, mostek 100 i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, mało tego, czułem, że pozycja mogła by być nieco bardziej agresywna.

Będzie to mój pierwszy rower szosowy, nie uczestniczę w wyścigach (choć są takie plany na przyszłość), lubię natomiast zdecydowaną, szybką jazdę i ściganie się z samym sobą :). Jeżdżę głównie sam.

Jeździłem sporo na mtb z lemondką, więc mam nadzieję, że ten rower nie będzie złym wyborem, powinienem być trochę rozciągnięty.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...