Skocz do zawartości

[klamki hamulca] favorit, demontaż


9KLASS

Rekomendowane odpowiedzi

To Witam, mojego favorita ciąg dalszy.

Uprzedzam, że jestem totalnym amatorem serwisu rowerowego. Problem chyba dla każdego użytkownika tego forum będzie mega banalny.

Otóż klamki hamulca..

Jedna zeszła bez rozkręcania, bo była poluzowana i trzymała się na samej owijce. Otwór od spodu jest większy, i wyraźnie widać mocowanie.

A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.

Typowa, stara, szosowa klamka.

W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.

Zdjęcia 1 i 2 to rzeczona klamka, a 3 to ta druga od favorita.

Pozdrawiam

 

DSC_0011.JPG

DSC_0010.JPG

DSC_0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.05.2018 o 19:12, 9KLASS napisał:

A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.

 

W dniu 30.05.2018 o 19:12, 9KLASS napisał:

W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.

Nie do końca rozumiem. Chcesz zdjąć klamkę z kierownicy?

Zdejmujesz owijkę. Wyciągasz linkę z klamki. Naciskasz dźwignię  i wtedy od góry widzisz tę śrubę zaciskającą obejmę. Luzujesz obejmę i zsuwasz klamkę z kierownicy.

Śruba może być mocno zapieczona/zardzewiała, więc wskazane jest jej obfite spsikanie czymś w rodzaju WD40 i zostawienie na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...