Skocz do zawartości

[suport, kaseta] Kross Level B32017)


owca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Kross Level B3, rama S (2017) i zastanawiam się nad wymianą kasety i suportu (FP-B902) na jakiś Shimanowski. 
Czy to jest opłacalne? Może ktoś polecić jakieś modele? Jestem jeszcze zielona w temacie wymiany a zanim udam się do sklepu fajnie by było mieć jakieś propozycje i poznać opinie.
W załączonej grafice jest szczegółowa specyfikacja obecnego stanu roweru.

napęd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek ceny do jakości masz tutaj ( normalnie ten suport kosztuje niecałe 40 pln plus wysyłka- to musi być jakaś wyprzedaż magazynowa )

http://allegro.pl/suport-shimano-fsa-rpm-bb-7420-kwadrat-113mm-i7330382323.html

Jeśli koniecznie chcesz shimano to taki : ( niższe modele są duuużo gorsze )

http://allegro.pl/suport-shimano-bb-un55-113-mm-68-bsa-nowy-i7147268230.html

Masz korbę pod suport o długości osi 113 mm i mufę 68 mm, gwint angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo neco z aluminiowymi miskami i uszczelnieniem, znacznie większa trwałość.

 

Tylko no właśnie, po co ta rozmowa, wymienić "bo tak" czy naprawdę się zużyły te części? Skoro kaseta do wymiany to łańcuch raczej a nawet na pewno też.

 

Swoją drogą ciekawe co to jest ta kaseta, symbolu nie kojarzę. Moim zdaniem to błąd w opisie a kaseta jest zdecydowanie Shimano. Niski model, ale Shiamano, więc wymieniać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sobie przelicz 22:32 z kołem 26" do którego ten napęd był zaprojektowany ... Napędy z jedną tarczą mają to do siebie , że trzeba zmieniać tarcze zależnie od warunków terenowych, i nijak się ma do napędu z 3 tarczami który takich kombinacji nie wymaga ... 

Mieszasz różne napędy nie wiem w jakim celu, niczego tak nie udowadniasz.

I chyba te 50z w 12 rzędowej kasecie to mało skoro Shimano ma 51z ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cervandes napisał:

Rozumiem, że na moim 34:42 to ja wyłącznie z górki powinienem jeździć?

Uważam, że taka rozpiętość napędu jest dla mnie niewystarczająca, a przełożenie 34:42 z kołem 29" jest dla mnie za małe w niektóre partie terenu w którym jeżdżę.

39 minut temu, SoloTM napisał:

Coś Ci się miesza w głowie. Podałem przełożenia na najlżejszych biegach ( bez względu na rozmiar koła ) i dalej twierdzę, że kaseta 11-32 z korbą 44/32/22 wystarczy.

Krótko i na temat, przełożenie 22:32 z kołem 29" jest dla mnie za małe w niektóre partie  terenu w którym jeżdżę. Akurat w tym wypadku miał bym zastrzeżenia co do tarcz 44 w korbie, a nie zmniejszał bezsensownie przełożenie w kasecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to mi się podoba. "Dla mnie".

 

A dla mnie górki są za strome bo kręcąc podrywa mi koło mimo mostka na minus i płaskiej kiery oraz tego, że się kładę na niej ile wlezie.

 

Znaczy się na 27,5er to przełożenie jest aż NADTO jeśli ma się zdrowe nogi. A dziewczyna nie napisała, że ma ochotę podjeżdżać pod pionowe ściany, dlatego moim zdaniem wybór czy kasetę wziąć bardziej płaską czy z większą rozpiętością należy do autorki tematu. Jeśli używa pierwszego biegu i jest on ok, to niech kupi stopniowanie jakie ma, jeśli brakuje jej przełozeń pod górę to niech eksperymentuje z większą rozpiętością a jesli jedynki nie uzywa prawie wcale albo wcale to niech kupi choćby  11-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

A dla mnie górki są za strome bo kręcąc podrywa mi koło mimo mostka na minus i płaskiej kiery oraz tego, że się kładę na niej ile wlezie.

 

To widocznie masz za krótką ramę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...